آرایشگری با آتش و تبر: شاید تصور اینکه سر و صورتتان را با آتش یا… دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷

آرایشگری با آتش و تبر:

شاید تصور اینکه سر و صورتتان را با آتش یا انبر اصلاح کنید کمی عجیب به نظر برسد. از من اگر بشنوید محال است اجازه بدهم آتش تا چند متری موهایم بیاید چه برسد که به کمک آن موهایم را اصلاح کنم. اما همه مثل من و شما فکر نمی کنند و آرایشگری در ترکیه نزدیک به ۴۰ سال است که با آتش و تبر موهای آقایان را اصلاح می کند و مشتری هایی از سرتاسر جهان دارد. این مطلب را در مجله گردشگری اراول از دست ندهید.

آرایشگری با آتش

صلاح الدين ايتيكين آرايشگری ترك تبار است که در شمال غربی کشور ترکیه در شهر «بلیک اسر» یک سلمانی معروف دارد. او را حالا همه در جهان می شناسند چون در کار خود خلاقیت عجیب و غریبی به کار گرفته است. صلاح الدین براي آرایش و کوتاهی موي سر و صورت مشتريان به جاي قيچي و تيغ، تبر و آتش را به کار می گیرد.

۴۰ سال سابقه دارد:

صلاح الدين ايتيكين بیش از ۴۰ سال است که این روش را برای کارش انتخاب کرده است. تصور کنید چقدر ترسناک و خطرناک است که او تبر بزرگش را تیز می کند و آن را روی صورت آقایان می گذارد تا به صورتشان صفایی بدهد. همین کار را با موها نیز می کند.  صلاح الدین تکه پارچه ای را آغشته به الکل می کند و آن را مشتعل می سازد و ساقه موها را با آن کوتاه و مرتب می کند.

این مشتریان شجاع:

علاوه بر مشتریان ترک، گردشگران بسیاری به سلمانی

او سر می زنند و سعی می کنند نوبت بگیرند تا او

سر و صورتشان را اصلاح کند. لابد پس از آن هم

عکس یا ویدئویش را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند که: «من امروز موهایم را با آتش اصلاح کرده ام و صورتم را با تبر تیغ زده ام». شمار قابل توجهی از مشتریان این آرایشگر ترک، گردشگران خارجی هستند. برای مثال چینی ها زیاد به سلمانی او سر می زنند.

آرایشگر جهانی شد:

صلاح الدین جوايز کوچک و بزرگ زیادی براي

اين كار کسب كرده و هنوز که هنوز است

مشتریان از کار او راضی هستند و پای ثابت آرایشگاه او هستند.

او را به نام «آرايشگر آتشينِ» تركيه می شناسند.

دیگرانی هم هستند:

ظاهرا این هنر به سایر جهان هم راه یافته

و به تهران نیز رسیده است.

با این حال صلاح الدین در این کار جزو پر سابقه ترین هاست.

 

 


عفیفه خدنگی – ۲۵ آذر ۹۷ – منبع: نشریه چمدان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه