بوتیک هتل ها دارای چه مشخصاتی هستند؟ بوتیک هتل ها را اغلب  به خاطر فضای… دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶

بوتیک هتل ها دارای چه مشخصاتی هستند؟

بوتیک هتل ها را اغلب  به خاطر فضای صمیمانه و سبک خاصی که دارند می شناسند. این هتل ها با کاربرد سبک های ویژه در دکوراسیون خود از هتل های زنجیره ای بزرگ متمایز می شوند. در حالی که تعریف مشخصی برای یک بوتیک هتل وجود ندارد اما همه آنها اشتراکاتی با هم دارند. در اینجا ۹ خصیصه مشترک در همه بوتیک هتل ها آورده شده است.

بوتیک هتل

 

هزاران سال است که برای گردشگران و مسافران اقامتگاه هایی در سراسر جهان مهیا  شده است. رومی ها برای دولتمردانی که قصد سفر داشتند،  اقامتگاه هایی مجهز به حمام های آب گرم فراهم می کردند. در مسیر جاده تاریخی ابریشم از ترکیه تا چین کاروان سراهایی برای استراحت سیاحت گران فراهم بود. در طول قرون وسطی، صومعه ها مامن و پناهگاه گردشگرانی بود که به قصد زیارت سفر می کردند. در قرن ۲۱ ام هتل ها در همه جای دنیا و در دسترس همه گردشگران قرار گرفتند. از هتل های پر زرق و برق عظیم تا مسافرخانه هایی برای جوانان، از ریزوت هتل هایی که همه ی خدمات رفاهی را در طول اقامت مهمانان ارائه می دهند تا مهمان خانه های کوچک در حومه شهرها. امروزه گردشگران که همواره در جستجوی چیزی “جدید و متفاوت” هستند تحت تاثیر بوتیک هتل ها قرار گرفته اند.

بوتیک هتل

اما در حقیقیت یک بوتیک هتل چه نوع اقامتگاهی است؟ و خصیصه اصلی بوتیک هتل ها چیست؟

اندازه:

بوتیک هتل ها معمولا کوچک هستند و بین ۱۰ تا ۱۰۰ اتاق دارند. این هتل ها با فضایی صمیمانه حس بودن در خانه را برای مهمانان خود تداعی می کنند. معمولا “فضاهای نشیمن” در این هتل ها تعبیه شده است تا مهمانان بتوانند با یکدیگر در تعامل باشند.

منحصر به فرد بودن:

اشیائی که در این هتل ها استفاده می شوند معمولا  در نوع خود بینظیر هستند. این هتل ها معمولا به صورت مستقل اداره می شوند و جزو هتل های زنجیره ای به شمار نمی روند. بزرگترین بوتیک هتلِ  دنیا که به صورت مستقل اداره می شود، Kimpton Hotel است که متعلق به  شرکت هتل ها و ریزورت های بین قاره ای (IHG) است. گاهی ممکن است این هتل ها متعلق به یک سازمان هتلداری لوکس باشد اما به صورت مستقل اداره شود. مانند: Relais & Chateaux و  Small Luxury Hotels of the World.

بوتیک هتل

طراحی:

معماری و طراحی داخلی یک بوتیک هتل درست مانند اداره آن انحصاری است. و معمولا ترکیبی است از جزئیات تاریخی و ظرافتی شیک و مدرن و گاهی آثار هنری در تزئینات آن به کار می رود. اتاق ها معمولا به شکل متفاوت از یکدیگر تزئین می شوند و از امکانات منحصر بفردی در تزئین اتاق ها استفاده می گردد.

شخصیت پردازی: 

این هتل ها معمولا کمی غیر عادی هستند. بیشتر آن ها خنده دار هستند و معمولا بوی خاصی شبیه بوی نا در فضای آن استشمام می شود. گاهی از مُد افتاده و عجیب و غریب به نظرمی رسند و گاهی خدمه آن با کارهای خلاقانه مسافران را سرگرم می کند. مثلا اگر در هتل Monaco واشنگتن حیوان خانگی خود را گم کنید، آنها به شما یک ماهی قرمز به جای حیوان خانگی تان  تحویل می دهند.

بوتیک هتل

موقعیت: 

در مورد موقعیت مکانی این هتل ها هیچ قانون مشخصی وجود ندارد. ولی اغلب این هتل ها در مناطق بسیار مد روز، نواحی پر رفت و آمد و زنده شهرها ساخته می شوند. البته بعضی از این هتل ها در نواحی تفریحی و تفرجگاه ها نیز یافت می شوند.

فرهنگ: 

بوتیک هتل ها برای منحصر بفرد  بودن غالبا از مواد و عناصری

با عطر و طعم محلی و بومی استفاده می کنند و موقعیت

و هنر و رنگ های به کار رفته در ساخت آن ها بازتاب میراث

یک ناحیه است. همه چیز در این هتل ها از دکوراسیون

تا خدمات ارائه شده در آن حول محور موضوعی خاص

چون هنر، مد و حتی ورزش ارائه می شود.

بوتیک هتل

خدمات: 

ارائه خدمات شخصی از بارزترین مشخصه های این گونه هتل ها است.

پرسنل نام شما و تاریخ اولین روز اقامت شما را می دانند.

آن ها خدمات بسیار لوکسی به شما ارائه می دهند.

مانند یک منوی گسترده از انواع بالشت و لوازم بهداشتی و آرایشی با کیفیت.

بعضی خدمات در این هتل ها شامل  ارائه حمام آب گرم پر زرق و برق و با کیفیت بسیار بالا است.

غذا: 

رستوران ها و کافه های این هتل ها مانند همه چیز دیگر آن،

بسیار مد روز، با کیفیت و با منشاء بومی و محلی است.

فضای راحت و صمیمانه غذاخوری ها هم برای مهمانان

و هم برای ساکنین منطقه خوشایند است.

 


نوشته شده در ۲۷ شهریور ۹۶ | توسط: زهره خسروی | منبع: https://www.covingtontravel.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه