این ویژگی ها نشان می دهد شما می توانید تنها به مسافرت بروید تنها سفر… پنجشنبه ۲۴ آبان ۹۷

این ویژگی ها نشان می دهد شما می توانید تنها به مسافرت بروید

تنها سفر کردن که در اصطلاح به آن سولو تراول، یا سفر انفرادی و یا مسافرت انفرادی هم می گویند در سالهای اخیر مورد استقبال گردشگران بسیاری قرار گرفته است. دلایل زیادی وجود دارد که یک گردشگر ترجیح می دهد سفرهای گروهی و همراه شدن با تورهای مسافرتی را رها کرده و خود به تنهایی عازم سفر شود. شاید در بین اطرافیان شما هم افرادی باشند که هر از گاهی به تنهایی عازم سفر می شوند و تجربیات سفرهای انفرادی خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند، ممکن است گاهی این وسوسه به سراغ شما هم آمده باشد که کوله بارتان را ببندید و به تنهایی راهیِ سفر شوید اما هیچ وقت آنقدر شجاع نبودید که این ایده را عملی کنید.

خب امروز قرار است شش نشانه به شما معرفی می کنیم که داشتنِ مجموعه آنها به معنای آن است که خلق و خوی شما برای تجربه یک مسافرت انفرادی و متفاوت سازگاری دارد. بیایید با هم نگاهی به این نشانه ها بیاندازیم ودر خلق و خوی خود کنکاش کنیم. شاید اگر تاکنون مصمم نشده ایم که به تنهایی سفر کنیم دلیلش این باشد که واقعا برای این کار ساخته نشده ایم. با اراول همراه باشید.

*******

مهمترین اصل در شروع سفر انفرادی این است که هرگز برای دیگران صبر نکنید. وقتی تصمیم گرفته اید که مقصد جدیدی را کشف کنید و زیبایی های آن را تجربه کنید اگر شرایط سفر برایتان مهیا است، بلافاصله مسافرت خود را آغاز کنید و عازم سفر شوید. ممکن است شما برای شروعِ سفر، هم از نظر شرایط مالی و هم از نظر شرایط روحی کاملا آماده باشید اما دوستان شما هنوز پس انداز کافی نداشته باشند. خب منطقی است که همین حالا سفر انفرادیِ خود را شروع کنید و خودتان را به راهها و جاده ها و مسیرهای تازه و کشفِ ماجراجویی های جدید بسپارید.

تنهایی سفر کردن

۱- از دست دادن شما را ناراحت نمی کند:

اگر شما جزو آن دسته از افرادید که ترجیح می دهید در خانه بمانید و استراحت کنید در حالی که همه دوستان و اعضاء خانواده در مهمانی هستند، آن هم تنها به این دلیل که حال و حوصله مهمانی رفتن را ندارید و بعد با خیال راحت مقابل تلوزیون و روی کاناپه لم می دهید و یا کتابتان را می خوانید و حتی به این فکر نمی کنید که حالا دوستان و خانواده شما در مهمانی و دورِ هم هستند، این یعنی شما همان شخصی هستید که برای تنهایی سفر کردن ساخته شده است. وقتی برنامه خودتان را دارید و غیبت در مهمانی های خانوادگی و از دست دادنِ دوره همی های دوستانه  شما را ناراحت نمی کند، یعنی شما می توانید به تنهایی سفر کنید و تجربیات تازه ای به دست آورید بدون آنکه وابسته به دیگران باشید.

۲- باعث احساسِ شادی برای خود می شوید:

یکی از مهمترین شروط سفرهای انفرادی این است که بتوانید به تنهایی از سفرِ خود لذت ببرید؛ یعنی باعث احساس نشاط و تجربه های خوشایند برای خودتان شوید. وقتی در طول راه با صدها انسان، چشم انداز و ماجرای حیرت انگیز روبه رو می شوید و از این دیدارها لذت می برید، وقتی که می توانید ساعت ها با خود تنها باشید، به تنهایی سوار قطار شوید، برای خودتان بلیط هواپیما رزرو کنید، در خیابان های شهر قدم بزنید و به تنهایی غذا میل کنید، به تنهایی در هتل اقامت کنید و تنها در بازارها و کوچه های شهر قدم بزنید، یعنی شما برای تجربه سفرهای انفرادی آفریده شده اید. باید یاد بگیرید که برای شاد بودن و لذت بردن از سفر وابسته به دیگران نباشید.

۳- صبور نیستید:

شاید برای شما هم پیش آمده که همراه دوستان یا خانواده خود به مسافرت رفته باشید، آن ها دوست دارند که ساعتهای طولانی را در فروشگاه ها  و مراکز خریدِ شلوغ و لابه لای اجناس و کالاها سپری کنند، ممکن است حتی قصد خرید هم نداشته باشند اما از بودنِ در این مکانها لذت می برند ولی شما برای این گونه گشت و گذارها حال و حوصله ندارید و ترجیح می دهید تنها در صورت داشتنِ قصدِ خرید وارد فروشگاه شوید و یا به جای این کار وقتتان را صرف دیدنِ جذابیت های شهر کنید یا از قدم زدن لذت برید. این یعنی وقت آن رسیده که راهتان را جدا کنید و سفر انفرادی خود را شروع کنید.

۴- صحبت کردن با غریبه ها برایتان راحت است و از دیدار با آدمهای جدید خوشحال می شوید:

حتی اگر تنهاترین آدمِ روی زمین هم باشید باز هم به هنگام سفر تنها نخواهید بود. احساس راحتی در شروعِ صحبت با غریبه ها باید جزو خصایص شما باشد. باید بتوانید به راحتی با کارکنان پشتیبانی خدمات مسافرتی، کارکنان پرواز، کارمندان هتل، فروشنده های محلی و افراد بومی ارتباط برقرار کنید. حالا ببینید ارتباط شما با افراد در زندگی عادی تان به چه صورتی است؛ اگر بدون استرس و با اعتماد به نفس بالا می توانید با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید و نگران حرف زدن با غریبه ها نیستید، پس یعنی خلق و خوی شما برای تنهایی سفر کردن سازگار است. شاید بخواهید یک مسافرت کم هزینه را تجربه کنید و در هتل با افراد مختلف در یک اتاق اقامت کنید پس یادتان باشد ارتباط برقرار کردن با دیگران از شروطِ یک مسافرت انفرادی است.

۵- شما مستقل هستید:

از مهمترین شروط مسافرت انفرادی این است که کاملا

از دیگران مستقل باشید، نمی توانید برای رزرو بلیط

قطار یا هواپیما به دیگران وابسته باشید یا از دیگران بخواهید

که برای شما هتل رزرو کنند. اگر این کارها را خودتان به تنهایی انجام می دهید یعنی می توانید به تنهایی سفر کنید.

۶- از پسِ مشکلاتتان بر می آیید:

شاید برنامه سفر شما آنطور که می خواهید پیش نرود. شاید

نتوانید به موقع قطار یا اتوبوس و یا بلیط هواپیما رزرو کنید

و مجبور باشید یک شب را در بیرون از خانه سپری کنید یا

در سالن انتظار راه آهن و فرودگاه شب را سپری کنید.

وقتی به تنهایی سفر می کنید باید برای هر اتفاقی آماده

باشید چون برنامه سفر شما ممکن است تغییر کند

و آنطور که انتظار دارید پیش نرود. در زندگی شخصی

هم اوضاع به همین منوال است. باید از عهده مشکلات

خود برآیید و نگران آن ها نباشید، باید بتوانید خودتان

را برای هر شرایط بدی آمده کنید و از پس مشکلات خود بر بیایید.

اراول: سفر، جاذبه، تجربه

برای رزرو بلیط هواپیما، تور و هتل با شماره ۳۸۰۹۲ – ۰۵۱ تماس بگیرید.

 


زهره خسروی – ۲۳ آبان ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 دیدگاه

  1. با این ویژگی ها منم جزو افرادی که باید تنهایی سفر کنم.

    • موبایل: ۰۹۰۲۷۹۰۶۰۲۶