از هر ۵ یونانی یک نفر در صنعت توریسم کار می کند: به گزارش گاردین… چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷

از هر ۵ یونانی یک نفر در صنعت توریسم کار می کند:

به گزارش گاردین از هر ۵ یونانی حداقل یک نفر در صنعت توریسم کار می کند. گردشگری بزرگترین منبع ارز خارجی کشور است و تقریبا یک چهارم خروجی ارز این کشور را تولید می کند. بحران های اقتصادی که در سال های اخیر گریبانگیر یونان شده بود سبب شد که بیش از پیش به صنعت توریست توجه شود؛ حتی در دورترین جزایر نیز هتل های لوکس و امکاناتی برای گردشگران فراهم شده است. اما فعالان محیط زیست زنگ خطر را به صدا در آورده اند. درست است که صنعت توریسم در یونان تا حد زیادی در برون رفت از بحران تاثیرگذار بوده ولی اگر همین روند ادامه پیدا کند هزینه های زیست محیطی غیر قابل جبرانی به بار خواهد آورد. این موضوع چنان جدی شده که برخی مقامات یونانی گردشگران را دیگر یک موهبت نمی دانند بلکه آن ها را «نفرینِ» یونان می نامند. با اراول همراه باشید.

توریسم در یونان

به نقل رویترز گردشگری بزرگترین منبع ارز خارجی یونان است. در سال ۲۰۱۸ این کشور با ۳۲ میلیون گردشگر بیش از هر زمان دیگری در این زمینه رشد کرده است. توریست ها از پا نمی ایستند و همواره سفر به یونان را دوست دارند. به ازای هر یک نفر از شهروندان یونانی، سه گردشگر خارجی در این کشور وجود دارد. توریست های مرفه  آسیایی به این کشور علاقه زیادی نشان می دهند. تنها در سال ۲۰۱۷ تعداد توریست های چینی به دو برابر رسیده است. خیلی ها برای ازدواج یا تجدید پیمان چشم انداز نارنجی، دهانه های آتشفشانی و خانه های گچی سفید یونان را ترجیح می دهند.

توریسم در یونان

این موضوع برای کشوری که با ورشکستگی روبرو شده بود و مردم به خاطر بحران های مختلف شورش و اعتراض می کردند، شاهکار محسوب می شود. اما اگر به همین شکل ادامه پیدا کند بحرانی دیگر را به وجود خواهد آورد. کارشناس برجسته محیط زیست، کریس نیکوس می گوید: «ما نباید بیش از پیش گردشگر داشته باشیم. اگر تنها بر روی اعداد و افزایش شمار گردشگران تمرکز کنیم ولی نسبت به توسعه یک مدل پایدار گردشگری دقت نداشته باشیم، با مشکلات زیر ساختی مواجه می شویم».

مقامات این کشور نگران هستند که افزایش رو به رشد صنعت توریسم در یونان بر منابع طبیعی و زیرساخت های جزیره ها فشار وارد سازد و به همین دلیل آژیر خطر را به صدا در آورده اند. در صورت تمایل می توانید مقاله over Tourism را در این زمینه ببینید.

توریسم در یونان

در نتیجه افزایش گردشگر میزان مصرف انرژی و آب

به طرز سرسام آوری افزایش یافته است. کارشناسان معتقدند

رشد صنعت توریسم در یونان، افزایشی رادیکال و منفی است و تلاش های

روزافزون مقامات برای فراهم ساختن تسهیلات برای گردشگران

پاسخگوی نیازها نخواهد بود. با وجود اینکه کشورهای همسایه یونان

مثل ترکیه و مصر دوباره محبوبیت خود را در بین گردشگران

به دست آورده اند ولی کماکان یونان نیز مورد توجه گردشگران است.

توریسم در یونان

افزایش توریسم در یونان تحت تاثیر تلاش هایی

است که در این صنعت صورت گرفته است

و به خاطر فرار از بحران و برون رفت از مشکلات

اقتصادی ابتکار و خلاقیت زیادی صورت گرفته است.

 


عفیفه خدنگی – ۱۳ آذر ۹۷ – منبع: گاردین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 دیدگاه

  1. علیشونم

    ایشالا که من هم مثل یک نفرین بر سرزمین یونان نازل بشم ولی برم یونان والا به خدا…

    • موبایل: ۰۹۱۱۲۲۲۰۹۸۰