معرفی سریال وست ورلد: سریال وست ورلد (West World) فیلم جدیدی است که شبکه HBO… جمعه ۴ آبان ۹۷

معرفی سریال وست ورلد:

سریال وست ورلد (West World) فیلم جدیدی است که شبکه HBO یعنی همان سازنده سریال مشهور «بازی تاج و تخت» وارد بازار کرده و در خیلی زمینه ها قابلیت این را داشته که جای آن سریال را پر کند. سریال جدید داستان تورهایی تفریحی و آینده گراست که به کمک تکنولوژیِ پیشرفته علاقمندان به تجربیات و هیجانات جدید را به بخش هایی از گذشته می فرستد تا در شرایطی درست مثل زندگی عادی نقشی را در آن دوره به عهده بگیرند. افرادی که وارد تور می شوند «مهمان» نام دارند و کسانی که در دنیای دیگر طراحی شده اند هوش هایی مصنوعی به نام «میزبان» هستند. ولی میزبان ها خودشان از داستان خبر ندارند. ادامه داستان را با اراول دنبال کنید.

سریال وست ورلد

داستان فیلم وست ورلد:

سوژه سریال وست ورلد برگرفته از فیلمی به همین نام است که در سال ۱۹۷۳ توسط مایکل کرایتون ساخته شد، داستان سریال در دورانی روایت شده که انسان ها توسط تکنولوژی به دوران غرب وحشی و شهری مجازی به نام وست ورلد فرستاده می شوند تا در آنجا در کنار میزبانانی قرار بگیرند که قدرت انتخاب ندارند و تنها داستانی را که برایشان نوشته شده اجرا می کنند. اما چیزی نمی گذرد که مثل داستانِ همیشه جذاب تقابل هوش مصنوعی با خالق خود میزبان ها قدرت را به دست می گیرند و بازی تغییر می کند.

سریال وست ورلد

سازنده فیلم وست ورلد:

شبکه HBO تبلیغات فراوانی برای این سریال انجام داده و از آن با عنوان «بمب جدید» یاد کرده است. این شبکه امیدوار است وست ورلد جایگزین سریال بازی و تاج تخت شود؛ هرچند که علاقمندان آن سریال هم هنوز به انتظار رسیدن اپیزودهای جدیدش هستند. اپیزود اول سریال وست ورلد هم با موفقیت وارد بازار شده و بعید نیست بتواند جای «بازی تاج و تخت» را بگیرد. سازندگان فیلم اذعان کرده اند که با نیم نگاهی به بازی کامپیوتری GTA به سراغ ساخت این سریال رفته اند.

سریال وست ورلد

تور تفریحی وست ورلد:

در «وست ورلد» جهان به دو جبهه متفاوت میزبانان و مهمانان تقسیم شده است.

مهمانان افرادی ثروتمند هستند که دیگر تورهای جهانگردی و انواع تفریحات و هیجانات زندگی راضی شان نمی کند بنابراین برای ورود به دنیای جذاب غرب ثبت نام می کنند. دنیای که در آن حق انتخاب بیشتری دارند.

بعضی از این مهمانان صرفا برای اِعمال خشونت های فیزیکی و جنسی پا به این تور می گذارند ولی افراد بسیاری هستند که برای تجربه هیجانات جدید به این میدان می آیند و خیلی زود تحت تاثیر دنیای خیالی قرار می گیرند تا جاییکه اجازه می دهند میزبانان داستانی جدید برای زندگی آن ها بنویسند.

این تور با تورهای مجازی متفاوت است چون انسان ها به صورت فیزیکی از طریق یک قطارگردشگری وارد دنیای شبیه سازی شده می شوند و حتی خیلی از آن ها ترغیب می شوند در این دنیا سرمایه گذاری کنند.

سریال وست ورلد

نکته های منفی وست ورلد:

تورهای وست ورلد در اکثر موارد با رفتارهای خشونت آمیزی مثل

به رگبار بستن انسان ها در خیابان و اعمال خشونت مهمانان نسبت به میزبانان ختم می شود.

این موضوع انسان را به یاد تورهای غیرمسئولانه و موضوع اورتوریسم می اندازد

که در آن ها گردشگران ذره ای به طبیعت و بستری که مهمانِ آن شده اند احترام نمی گذارند

و آگاهانه و ناخودآگاه در صدد تخریب آن بر می آیند.

سریال وست ورلد

این سوژه درنده خویی و عصیانگری بشر در عصر تکنولوژی را برای مخاطبان تداعی می کند.

در واقع سریال، به مخاطب خود هشدار می دهد که اگر جلوی کام جویی ها و لذت خواهی های بشر گرفته نشود و حد و مرزهای اخلاقی رعایت نشود به زودی چیزی از طبیعت و انسانیت باقی نخواهد ماند.

سریال وست ورلد

جذابیت های سریال وست ورلد:

فیلم جدید جی جی آبرامز و جاناتان نولان، در همان قسمت اول

مخاطب تلویزیون را با قاب های ناب و نماهای دور که کمتر در سریال های تلویزیونی به کار می رود غافلگیر می کند

و در همین ابتدای کار اعلام می کند که قرار نیست با یک سریال معمولی مواجه شویم.

معرفی کاراکترهای داستان نیز به خوبی انجام می شود

و گل سرسبد آنها هم دلاریس، دختری زیبا با لباس های قرون وسطای اروپایی است که برخلاف دیگر میزبان ها قابلیت این را دارد که از دنیا و داستانی که برایش نوشته اند خارج شود و خودش تصمیم بگیرد.

در همان اپیزود اول او مشخص می کند که احتمالاً قرار است

رهبری دسته یا شرایطی علیه خالقین خود به عهده بگیرد و داستان را زیر و رو کند.

سریال وست ورلد

«وست ورلد» در همین ابتدای راه مخاطب را کنجکاو و تشنه خود کرده است

و این همان راه موفقی است که

قبلا شبکه HBO با سریال «بازی تاج و تخت» پیموده بود.

 


عفیفه خدنگی- ۲ آبان ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه