ثروتمندترین ایرلاین ها در جهان سفرهای هوایی همیشه راحت ترین، سریع تری، و بهترین راه… جمعه ۵ بهمن ۹۷

ثروتمندترین ایرلاین ها در جهان

سفرهای هوایی همیشه راحت ترین، سریع تری، و بهترین راه سفر به مقاصد دور بوده است. روز به روز افراد بیشتری، برای سفرهای خارجی و داخلی این نوع وسیله نقلیه را انتخاب می کنند. با خرید بلیط هواپیما خیال آدم راحت می شود که هم سفری راحت و هم سفری سریع خواهم داشت. خیلی از نگرانی های برطرف می شود. با درخواست زیاد مسافران برای استفاده از سفرهای هوایی ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی فراوانی نیز پا به عرصه فعالیت گذاشته اند و سعی می کنند از راه های مختلف مشتریان را به سمت خود جذب کنند. بعضی از این ایرلاین ها شهرت زیادی به هم زده اند و خدمات خوبشان باعث شده در میان اذهان جهانی اعتباری برای خود کسب کنند. بسته به نوع خدمات قیمت این ایرلاین ها هم با هم تفاوت های فاحشی دارد. در مطلب امروز بر آن هستیم که  ثروتمندترین ایرلاین ها را در جهان به شما معرفی کنیم.

البته یادتان باشد یکی از علل ثروتمند بودن این ایرلاین ها آمار بالایی است

که در جذب مخاطب دارند. در مطلب امروزِ اراول بیشتر به این موضوع پی خواهید برد.

۱.قطر ایرویز

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز چندین دهه است که به فعالیت در این حوزه مشغول شده است. آغاز به کار شرکت از سال ۱۹۹۴ برابر با سال ۱۳۷۲ بوده و در حال حاضر بالغ بر ۴۰۰۰  کارمند در سرتاسر جهان دارد. این شرکت در کشور قطر قرار دارد و دفتر مرکزی آن در شهر دوحه است. در ناوگان هواپیمایی این ایرلاین بالغ بر ۱۸۰ هواپیمای مدرن و پیشرفته ثبت شده است. پرواز با هواپیمایی قطر مطمئنا تجربه ای منحصربه فرد و به یادماندنی است که نظیرش را در هیچ ایرلاین دیگری پیدا نخواهید کرد. اگر هزینه ها برایتان مهم نیست پیشنهاد می شود این ایرلاین را برای سفرهایتان انتخاب کنید.

کیفیت خدمات این ایرلاین خیلی بالاست و پروازهای لوکس و مجلل آن بسیار مشهور شده است. کیفیت غذا، سرگرمی ها و امکانات تفریحی داخل کابین، شیوه برخورد مهمانداران، کیفیت صندلی ها و… همگی در عالی ترین سطح است. این نوع امکانات و خدمات باعث شده که قطر ایرویز در بالای لیست ثروتمندترین ایرلاین های جهان باشد. قطر ایرویز برای کیفیت خدماتش بارها برنده جوایز متعددی شده است و یکی از لوکس ترین و برترین ایرلاین های جهان به شمار می رود.

۲-سنگاپور ایرلاینز

هواپیمایی سنگاپور مقام دوم را در میان ثروتمندترین ایرلاین های جهان به خود اختصاص داده است. از کشوری که جزو چند کشور اول ثروتمند و گران جهان به شمار می رود چنین ایرلاینی هم بعید نیست. فرودگاه سنگاپور چندین سال است برترین فرودگاه جهان به شمار می رود و روز به روز بر امکانات این فرودگاه می افزاید. این ایرلاین پروازهایی لوکس و مجلل و بزرگ ترین ناوگان های هواپیمایی جهان را داراست. بیشتر هواپیماهای این ایرلاین هواپیمای مسافربری پهن پیکر ایرباس A380 است که بزرگ ترین هواپیمای مسافربری جهان است. این هواپیماها دو طبقه است و با چهار موتور کار می کند.

سایر هواپیماهای فعال در این ایرلاین هواپیمای ایرباس A350-900 و بوئینگ ۷۸۷-۱۰ و… است. سنگاپور ایرلاینز خیلی از عناوین برتر را در صنعت هواپیمای به خود اختصاص داده است؛ علاوه بر برترین فرودگاه جهان که به آن اشاره شد، این ایرلاین عناوینی مثل بهترین پرواز فرست کلاس آسیا، بهترین ایرلاین جهان و بهترین مهمانداران هواپیمایی را از آن خود کرده است. پس از هواپیمایی قطر، ایرلاینِ سنگاپور از بالاترین درآمد را در بین ایرلاین های جهان برخوردار است.

۳.کاتای پسیفیک

ایرلاین کاتای پسیفیک از آنِ یکی دیگر از ثروتمندترین کشورهای جهان یعنی هنگ کنگ است. این شرکت از سال ۱۹۴۶ شروع به کار کرده است. در حال حاضر کاتای پسیفیک بالغ بر ۱۴۸ هواپیما دارد  و برای بیشتر از ۸۰  مقصد در دنیا پرواز در برنامه خود دارد. ایرلاین کاتای پسیفیک بالغ بر ۲۳هزار کارمند در بخش های مختلف جهان دارد و مقام سوم را در میان ثروتمندترین ایرلاین ها در جهان به خود اختصاص داده است. و تا به حال ۴ نوبت به عنوان بهترین ایرلاین جهان شناخته شده است.  در ۲۰۱۸ میلادی این ایرلاین بهترین پرواز پرمیوم اکونومی را داشته و کیفیت خدماتش در این نوع پرواز در همه جهان عالی ارزیابی شده است. بیشتر مسافران پروازهایاین شرکت را بی برو برگرد می پسندند و با اطمینان و در رفاه کامل پر واز می کنند.

۴.ترکیش ایرلاینز

ترکیش ایرلاینز همانطور که از نامش پیداست از آنِ ترکیه است. این ایرلاین مقام چهارم را در میان ثروتمندترین ایرلاین ها درجهان به خود اختصاص داده است.  شرکت هواپیمایی ترکیش از بهترین شرکت های هواپیمایی در دجهان به شمار می رود و به خصو ایرانی ها از آن استفاده زیادی می کنند. پروازهای ایرانیان به شهرهای مختلف ترکیه معمولا از طریق همین ایرلاین صورت می گیرد. خدمات هواپیماهای ترکیش هم در حد بسیار خوب است. هواپیمایی ترکیش ایرلاینز به تمامی قاره های جهان پرواز دارد و بالغ بر ۳۰۰ مقصد را پوشش می دهد. در واقع هواپیمای ترکیش به لحاظ تعداد مقصدها و مسیرهای پرواز داخلی و خارجی بزرگ ترین شرکت هواپیمایی دنیا به شمار می رود.

کیفیت خدمات این شرکت در سال های اخیر عالی ارزیابی شده  و باعث شده همیشه جزو بهترین ایرلاین های جهان باشد. مجموعه این امتیازات سبب شده که این ایرلاین مقام چهارم را در میان ثروتمندترین ایرلاین ها در جهان به خود اختصاص دهد. دفتر اصلی این شرکت در شهر استانبول و فرودگاه آتاتورک است. دفتر دوم ترکیش ایرلاین نیز  در همین شهر در  فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن قرار دارد.

۵.هواپیمایی امارات

مقام پنجم در میان ثروتمندترین ایرلاین ها در جهان باز هم

از آن کشوری از شرق جهان است؛ این بار هم شرقِ میانه و کشور امارات متحده عربی.

این شرکت در سال ۱۹۸۵ برابر با ۱۳۳۶ شمسی فعالیت خود را آغاز کرد

و در شهر دبی مستقر شد. همان طور که می دانید شهر دبی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری جهان است و سالانه میلیون ها گردشگر به انجا سفر می کنند. این شهر روز به روز بر جاذبه های توریستی اش می افزاید. بخش مهمی از جابجایی های مسافران دبی از طریق هواپیمایی امارات انجام می شود.  این ایرلاینز ازشبکه پروازی گسترده ای برخوردار است و مسافران را از سراسر جهان جابجا می کند.

هواپیمایی امارات بخشی از شرکت مادر به نام گروه امارات است

که بیشتر از ۳۶۰۰ پرواز در هفته دارد. در واقع شرکت هواپیمایی

امارات ایرلاینز بزرگ ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه به شمار می رود.

پروازهای آن همیشه از امکانات لوکس و مجللی و خدمات رفاهی ایده آلی

مثل جاذبه های این کشور برخوردار است. بسیاری از مسافران به دلیل

خدمات خاصی که این ایرلاینز ارائه می کند همواره علاقمند به سفر با

هواپیماهای آن هستند. امارات ایرلاینز هم اکنون به ۶ قاره جهان پروازهایی منظم دارد.

۶.هواپیمایی الاتحاد

هواپیمایی الاتحاد از دیگر شرکت های هواپیمایی امارات متحده عربی است

که مقام ششم را در میان ثروتمندترین ایرلاین ها در جهان به خود اختصاص داده است.

این ایرلاین عربی فعالیتش را از سال ۲۰۰۳ میلادی آغاز کرده

و شرکتی نسبتا جوان به شمار می رود ولی در همین مدت کوتاه

به یکی از ثروتمندترین و بهترین ایرلاین های دنیا تبدیل شده است.

در حال حاضر این شرکت در ناوگان هواپیمایی خود بیش از ۱۲۶

هواپیما دارد که به سراسر جهان پروازهای مستقیم دارد. هواپیمایی

الاتحاد بخشی از شرکت مادر به اسم گروه هوانوردی الاتحاد است

و ازخدمات رفاهی و امکاناتی در حد عالی برخوردار است. الاتحاد

حدود ۲۰هزار کارمند در جهان دارد و بالغ بر هزار پرواز در طول

هفته در برنامه کاری خود دارد.

 


عفیفه خدنگی | ۴ بهمن ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه