جشنواره انار در کاخ نیاوران جشنواره انار در کاخ نیاوران تهران امسال برای اولین بار… شنبه ۲۶ آبان ۹۷

جشنواره انار در کاخ نیاوران

جشنواره انار در کاخ نیاوران تهران امسال برای اولین بار در کشور برگزار می شود. کاخ موزه نیاوران نخستین بار است که میزبان تولیدکنندگان انارِ منطقه غرب کشور می شود. این جشنواره که قرار است در ۲۴ آذرماه در کاخ موزه نیاوران برگزار شود، فعالیت خود را از روز ۲۴ ام آبان ماه در استان کرمانشاه آغاز کرده و در پایان آذرماه به مناسبت شب یلدا در کاخ موزه نیاوران تهران نیز برگزار می شود.

معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران درگزارشی به خبرگزاری ایرنا اعلام کرده که این جشنواره از تاریخ ۲۴ آذرماه به مدت یک هفته (تا ۳۰ آذر) هر روز از ساعت ۹ الی ۱۷ میزبان پایتخت نشین ها، گردشگران و علاقمندان به شرکت در جشنواره های بومی خواهد بود.

در این جشنواره قرار است محصولات انار استان های غربی کشور شامل:

کردستان، ایلام، کرمانشاه، همدان و لرستان و شهرهای مهاباد

و سردشت از استان آذربایجان غربی عرضه گردد.

همچنین انواع سوغات محلی و صنایع دستی منطقه غرب و شمال غرب کشور در این جشنواره عرضه خواهد شد.

برگزاری این جشنواره با اجرای موسقی ۲۰۰ هنرمندِ دف نواز

از غرب کشور، ۵۰ تنبورنواز، مراسم شاهنامه خوانی

به زبان شیرین و اصیلِ کردی، رقص اسب، انارگردانی

و مراسم باستانی آذرگان همراه خواهد بود.

برگزاری جشنواره های بومی فرصت مناسبی برای معرفی توان مناطق مختلفِ کشور در جذب گردشگر بیشتر است. شهرها و استانهای غربی کشور به دلیل برخورداری از غنای فرهنگی میتوانند نقش موثری در توسعه گردشگری  ایفا نموده و برگزاری این جشنواره آن هم در سایت فرهنگی ارزشمندی چون کاخ موزه نیاوران فرصت مناسبی برای جلب توجه مسئولان و برگزارکنندگان تورهای گردشگری و صاحبان کسب و کارها و مشاغلِ گردشگری به توان بالای نواحی غربی کشورمان در جذب گردشگر بالا است. امید که برگزاری چنین رویدادهایی موجب تقویت هویت بومی و ملی اقوام ایرانی شده و شیوه ای برای توسعه گردشگری و ایجاد معیشت پایدار در نواحیِ مستعد باشد.

 


زهره خسروی- ۲۶ آبان ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه