اولین جشنواره ملی کباب گلپایگان ؛ پایان خرداد ماه جشنواره ملی کباب گلپایگان امسال برای… سه شنبه ۱۵ خرداد ۹۷

اولین جشنواره ملی کباب گلپایگان ؛ پایان خرداد ماه

جشنواره ملی کباب گلپایگان امسال برای اولین بار در شهرستان گلپایگان در ۳۱ خرداد ماه برگزار می شود. کباب از غذاهای اصیل و خوشمزه ایرانی است که طرفداران بسیار زیادی هم در بین ایرانی ها و هم در بین افرادی دارد که برای سفر به ایران می آیند. یکی از معروفترین شهرهای ایران در طبخ کباب خوشمزه و لذیذ، شهرستان گلپایگان در استان اصفهان است.

امسال برای اولین بار در ۳۱ خرداد ماه جشنواره کباب گلپایگان در این شهرستان برگزار خواهد شد. “برگزاری این جشنواره در جلسه چهل و دوم شورای فرهنگ عمومی تصویب شده است“. این چیزی است که سعید ضابطی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان درخصوص برگزاری جشنواره کباب اعلام کرده است.

برگزاری این جشنواره برای معرفی غذای سنتی شهرستان گلپایگان و معرفی ظرفیت های گردشگری این شهرستان در زمینه جذب گردشگر است. گردشگری غذا و نوشیدنی از بخش های بسیار پر طرفدار صنعت گردشگری است که برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند در ترویج آن موثر باشد. تلاش بر این است که مراحل و شیوه طبخ کباب گلپایگان نیز ثبت ملی شود.

در این جشنواره علاوه بر معرفی ظرفیت های شهرستان در جذب گردشگر قرار است شیوه سنتی پخت این کباب و دستورالعمل آن در حضور افراد و شرکت کنندگان انجام شود. در حاشیه جشنواره ملی کباب گلپایگان، نمایشگاه عرضه سوغات و و صنایع دستی گلپایگان نیز برگزارمی شود.

شهرستان گلپایگان واقع در استان اصفهان با هفت

هزار سال قدمت جزو کهن ترین شهرهای ایران است

که در حال حاضر ۳۰۰ اثر تاریخی و طبیعی

در این شهرستان برای جذب گردشگر وجود دارد

که از این بین ۲۶ اثر به ثبت ملی رسیده است.

پیشینه تاریخی این شهرستان به زمان سلسله کیانیان باز می گردد.

بازار چهار سوق، مسجد جامع گلپایگان، دریاچه سد گلپایگان،

روستای تاریخی وانشان، ارگ تاریخی گوگد و کبوترخانه

از آثار تاریخی و طبیعی این شهرستان است.

 


زهره خسروی | ۱۲ خرداد ماه ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه