جوامع محلی و گردشگری؛ ارتباط جوامع محلی و گردشگری به ویژه آنجایی که پای گردشگری… یکشنبه ۲۷ آبان ۹۷

جوامع محلی و گردشگری؛

ارتباط جوامع محلی و گردشگری به ویژه آنجایی که پای گردشگری مسئولانه و اهداف توسعه پایدار به میان می آید بیش از پیش مورد توجه قرار میگیرد. جوامع محلی همان ساکنان کشورهای میزبان و مقصدهای گردشگری هستند که می توانند نقش بسیار فزاینده ای در توسعه گردشگریِ مقصد ایفاء نمایند به ویژه اگر از منافع خود در این راستا مطلع باشند.

توسعه گردشگری بدون مشارکت جوامع محلی کاری

بی نتیجه است چرا که در نهایت این ساکنانِ کشورهای

مقصد هستند که بخش مهمی از هویت فرهنگی آن را تشکیل می دهد

و دلیلِ جذب گردشگران به آن مقصد می شوند. در حقیقت جوامع محلی دلیل اصلی بسیاری از برنامه ریزی های صورت گرفته در مقصدهای گردشگری است.

جوامع محلی و گردشگری

جیانا ماسکاردو” در کتاب خود تحت عنوان “ظرفیت سازی در جوامع محلی برای توسعه گردشگری” به تفصیل به این موضوع پرداخته است: او در این اثر بر ظرفیت سازی برای توسعه گردشگری، تقویت منافع اقتصادی در سطح ملی، نقش صنعت گردشگری در ایجاد منافع اجتماعی و فرهنگی در جوامع میزبان، غلبه بر چالش های توسعه پایدار در جزایر دور از دسترس، ارتقاء سطح دانش و آگاهی جامعه از توسعه گردشگری، معرفی نمونه هایی از تکنیک ها و روش های موثر برای تقویت درک جوامع محلی از پدیده گردشگری، معرفی ابزارهایی برای تقویت ظرفیت جوامع محلی برای ارزیابی انتقادی فعالیت های گردشگری، تقویت مشارکت جامعه محلی در توسعه گردشگری، تقویت مشارکت زنان در توسعه گردشگری، کارآفرینی و ارتباط آن با گردشگری روستایی، ارائه چشم اندازی از نحوه رهبری و مدیریت برای مدیران و کارآفرینان حوزه گردشگری و ظرفیت سازی از طریق همکاری پرداخته است.

این کتاب توسط حمید ضرغام بروجنی و تقی اکبرپور

ترجمه شده و در ۳۰۴ صفحه با قطع وزیری به چاپ رسیده است.

برای خرید آنلاین آن می توانید به وب سایت انتشارات مهکامه مراجعه کنید.

 


زهره خسروی – ۲۶ آبان ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه