چگونه در وب سایت هاستل رزرو کنیم؟ در سرتاسر جهان و تا حدودی در ایران… پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷

چگونه در وب سایت هاستل رزرو کنیم؟

در سرتاسر جهان و تا حدودی در ایران اقامتگاه هایی وجود دارد که همان کار هتل را در سطحی متفاوت انجام می دهد. این اقامتگاه ها که در جهان به نام هاستل شناخته می شوند بسیار مقرون به صرفه اند و امکانات متفاوتی را در اختیار مهمانان قرار می دهند. هاستل نوعی خوابگاه به شمار می رود که می توان در آن تخت اجاره کرد و از امکانات بهداشتی و رفاهی اش استفاده کرد. هاستل ها گاه تنها مردانه یا زنانه اند و در کشورهای دیگر گاهی مختلط نیز هستند. در کل هاستل ها مزایای زیادی دارند که گردشگران حرفه ای و علاقمندان به سفر باید حتما با آن ها آشنا باشند. برای رزرو هاستل سایت هایی وجود دارد که کار گردشگران را راحت کرده است. از این طریق می توانید پیش از سفر برای محل اقامتتان خاطر جمع شوید. در مجله گردشگری اراول به نکاتی زیرپوستی برای رزور کردن هاستل از طریق وب سایت ها اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید.

رزرو هاستل

۱.قیمت مناسب

همانطور که گفتیم هاستل ها قیمت مناسبی دارند اما تصور نشود که این اقامتگاه ها ارزان ترین نوع اقامتگاه ها هستند. اقامتگاه های بیش از حد ارزان قیمت، بعید نیست که از امکانات مناسبی برخوردار نباشند و کل برنامه سفر شما را به فنا بدهند. بعضی ها می گویند هیچ ارزانی بی حکمت نیست. بهترین است همیشه قیمت چند هاستل را در یک منطقه با هم مقایسه کنید تا هزینه نرخ معقول آن دستتان بیاید.  البته گاهی هم هاستل هایی پیدا می شوند که چون تازه کار هستند و ناشان در وبسایت های معتبر رزرو نیامده که امتیازی از آن طریق کسب کنند تخفیف های خوبی می دهند.

رزرو هاستل

۲.به امتیازها هاستل ها در وبسایت دقت کنید

در وب سایت های رزور هاستل معمولا برای هر اقامتگاهی امتیازاتی برای موضوعات مختلف در نظر گرفته شده است. حتما به این بخش توجه داشته باشید. این امتیاز ها که بر اساس دیدگاه کاربران و مهمانان تنظیم شده است کمک زیادی در انتخاب نوع هاستل می کند. بالاترین امتیازها عدد ۱۰ و کمترین امتیاز عدد ۰ است. البته همیشه حواستان به تعداد دیدگاه ها نیز باشد چون ممکن است یک هاستل تازه کار باشد و تنها از روی چند دیدگاه ابتدایی امتیازی برای خود دست و پا کرده باشد. گاهی پیش می ایند که دیدگاه های اولیه را پرسنل همان هاستل ها یا هتل ها می گذارند. در ضمن بهتر اسد دیدگاه ها را بخوانید. در بین دیدگاه ها معمولا نکات خوبی پیدا می شود که در انتخای هاستل راهگشا خواهد بود. بیشتر وقت بگذارید و به چند دیدگاه اول بسنده نکنید.

رزرو هاستل

برای اینکه بدانید دیدگاه چه فردی را می خوانید باید توجه داشته باشید در وبسایت های تریپ ادوایزر و هاستل‌ورلد این امکان وجود دارد که میزان تجربه یا تعداد دیدگاه هایی که هر فرد پیش از آن گذاشته ببینید. از این طریق به راحتی می فهمید شخصی که دیدگاه گذاشته چقدر با تجربه و صادق بوده است.

۳.به مشخصات هاستل دقت داشته باشید

وقتی که برای رزرو هاستل مردّد شدید و بین چند مورد شک کردید، وقت آن می رسد که ویژگی هاستل ها را زیر نظر بگیرید. مشخصاتی مثل تمیز بودن که در وبسایت هاستل ‌ورلد همان ابتدا مشخص می گردد.

رزرو هاستل

۴.عکس های هاستل ها را ببینید

طبیعتا این فاکتو را خودتان از همان ابتدا مد نظر دارید. معمولا افرا داولین کاری که می کنند تصاویر مربو به هر چیز را چک می کنند. باید بدانیم که قرار است کجا اقامت کنیم ولی همیشه تصاویر گویای همه واقعیت ها نیست. در این خصوص توصیه می شود عکس ها کاربران را ببینید که از عکس های خود هتل به روز تر و مطمئن تر است. وب سایت هایی مثل هاستل ورلد فقط عکس کاربران را منتشر می کند. در وبسایت بوکینگ و تریپ ادوایزر نیز عکس کاربران پس از عکس های تبلیغاتی هاستل ها می آید.

۵.هر هاستلی سبکی دارد

هاستل ها با توجه به فضا و امکاناتشان معمولا

به دو سبک هاستل آرام و هاستل شلوغ وجود دارند.

رزرو هاستل های شلوغ معمولا برای گردشگران جوان

و پر حوصله مناسبند؛ گردشگرانی که از سر و صدا و

مهمانی و بر و بیا ناراحت نشوند ولی هاستل های آرام

مناسب گردشگرانی است که دنبال فضایی آرام برای

استراحت و رسیدگی به کارهایشان می باشند. اگر

در وب سایت چیزی راجع به محل مخصوص نوشیدنی و…

نوشته شده بود باید بدانید آن جا یک هاستل شلوغ

با برنامه هایی مثل مهمانی و… است.

بهتر است در انتخاب هاستل کاملا دقت کنید

و زیر و بم وب سایت ها را ببینید، در غیر این

صورت هم خودتان اذیت می شوید هم سایر افرادی

را که در آن هاستل هستند اذیت می کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه