رستوران خاور خانم در چابکسر: خاورخانم، نه مسلط به زبان خارجی است، نه مدرک بین… سه شنبه ۱۷ مهر ۹۷

رستوران خاور خانم در چابکسر:

خاورخانم، نه مسلط به زبان خارجی است، نه مدرک بین المللی در زمینه آشپزی دارد. نه رستورانی لوکس دارد نه در فضای مجازی کسب و کارش را تبلیغ کرده است. خاور خانم فقط یک کار کرده است؛ با عشق غذا پخته و خانواده رو دور خودش جمع کرده است. رستوران خاور خانم در سرولات چابکسر باعث معروف شدن این روستای کوچک در گیلان شده است. مجله گردشگری اراول میخواهد امروز سری به رستوران باصفای خاور خانم بزند.

رستوران خاور خانم

خاورخانم نه سرمایه ای داشت و نه مدرک آشپزی. او فقط یک بانوی گیلانی بود که مثل بسیاری از کدبانوهای شمالی دستپخت خوبی داشت. او خیلی زود فهمید که مردم از غذاهای تکراری رستوران ها لذت نمی برند. او دریافت که مردم دستپختش را دوست دارند، پس برای مردم غذا درست کرد. خیلی زود کسانی که به دنبال غذاهایی با طعم غذاهای خانگی بودند جذب  رستوران او شدند.

رستوران خاور خانم کجاست؟

رستوران خاور خانم در سرولات روستایی در فاصله ۳ کیلومتری چابکسر جزو شهرستان رودسر قرار دارد. این روستا کنار رودخانه خروشان آچیرود خودنمایی می کند. در این منطقه جنگل و آسمان هر دو بی انتها به نظر می رسند و در پایین دست آن کشتزارها و جلگه ها در افق صورتی و نارنجی غروب، پهن شده اند.

رستوران خاور خانم

قصه ی خاورخانم:

این بانوی فعال و نوآور مدرک تحصیلی اش دیپلم است  و قصه ی او قصه ی پشتکار و کسب و کار خودمانی است. او برای خانواده و وابستگانش کسب و کاری راه انداخته و جمعی خودمانی و صمیمی به وجود آورده. فضای حاکم بر آشپزخانه ی او مملو از کار تیمی و مشارکتی با فرهنگ و ادبیات گفتاری غیر رسمی است. خاور خانم، این کدبانوی گیلکی در آشپزخانه خانه زیبا و دو طبقه خودش با کمک دوستان و آشنایان و برخی از اعضای فامیل، غذاهای شمالی را تهیه و توزیع می کند. او دریافته است که کسب و کار خودمانی در روستایی کمتر شناخته شده، می تواند با توجه به طبیعت فوق العاده زیبای منطقه، مشتریان بسیاری را عاشق میرزا قاسمی و مرغ شکم پر و کباب های ترش لذیذش کند.

رستوران خاور خانم

چه کاری از این جذاب تر و راحت تر برای بانوان با ذوق ایرانی که در کنج آشپرخانه خود با عشق غذا بپزند. پشتکار و خلاقیت به همراه طبیعت بکر و سرسبز اطراف منزل خاورخانم، باعث شده تا رستوران آن ها برای تهیه و طبخ غذاها و نوشیدنی های لذیذ و خوشمزه چیزی کم نداشته باشد. خانه معمولی خاور خانم که به رستوران مبدل شده است، رو به طبیعت زیبا و سرسبز چابکسر قرار دارد.

رستوران خاور خانم

خاور خانم به دستیاری خواهر زاده اش و با کمک چند تن از خانم های روستایش، آشپزخانه ای کوچک را به رستورانی تبدیل کرده که محل درآمدی پرسود و پرمشتری باشد. مشتریان به این رستوران جمع و جور می آیند و غذا سفارش می دهند. پخت غذا، نحوه سرو آن و  محل آن، همگی سنتی و واقعا بکر است. در رستوران خاور خانم، تصور می کنی به خانه یک خانم خانه دار شمالی وارد شده ای نه یک رستوران. البته سال های اخیر به دلیل کمبود فضا تغییراتی در فضای رستوران داده شده که آن حال و هوای قدیم را ندارد ولی هنوز هم بی بدیل است چرا که تعهد به سبک زندگی سنتی و خودمانی منجر به شهرت کسب و کار این بانوی جوان گیلانی شده است.

خاورخانم همیشه نظر مشتریان را درباره طعم و کیفیت غذاها می پرسد. خاور خانم عاشق و شیفته کارش است و برای او طعم عالی غذا و تحویل دادن طعامی با بهترین کیفیت، اولویت اول و آخر است. جالب است که بدانید، خاور خانم، رمز موفقیت خود را پشتکار او با حمایت همسرش می داند.

غذاهای محلی در رستوران:

غذاهای رستورانی، معمولاً با غذاهای خانگی، تفاوت بسیاری دارند. نه فقط از نظر ظاهر و تزئینات که به سبب مزه و شیوه سرو نیز زمین تا آسمان فرق دارد. غذاهای خاورخانم در سینی بزرگی با کاسه و بشقاب های ملامین نوستالوژیک سرو شود و همیشه کنار آن، زیتون پرورده و ماست محلی چشمک می زند. برای خیلی ها این نوع سرو غذا از رستوران های لوکس پنج ستاره نیز ایده آل تر است. به خصوص که بر روی اجاق های گازی کوچک قدیمی نیز پخته شده باشد. معمولا صف های طولانی برای نشستن در تراس این رستوران شکل می گیرد. این تراس چشم انداز بی نظیری دارد.

رستوران خاور خانم

پرسنل رستوران خاور خانم:

در حال حاضر در رستوران خاورخانم ۱۶ کارمند موقتی مشغول به کار هستند و روزهای تعطیل به او کمک می کنند. کارگرهای دائمی رستوران هم ۳ نفر هستند که در طول هفته، مدیریت امور و پاسخ به نیازهای مشتریان گذری را به عهده دارند. کارهای آشپزخانه ی رستوران همگی در فضایی مشارکتی و خودمانی انجام می شود و همه بدون ذره ای چشم داشت و از روی علاقه، به یکدیگر برای سر و سامان دادن به کارها کمک می کنند.

 

خاور خانم در رسانه ها:

چند وقتی پیش شبکه مستند

در ویژه برنامه «شب‌های مستند»

گوشه هایی از زندگی و داستان رستوران

خاور خانم را به نمایش گذاشت.

علاوه بر شبکه مستند سیما بسیاری از خبرگزاری ها

و نشریات داخلی نیز، به انتشار گزارشاتی

مستند از کسب و کار

خودمانی خاور خانم پرداختند.

رستوران خاور خانم

بازتاب های ملی و جهانی:

رستوران خاور خانم، این کدبانوی خلاق و کارآفرین،

امروزه به نامی معروف در استان گیلان تبدیل شده

که گردشگران تهرانی و حتی شهرهای دورتر به عشق غذاهای لذیذش،

رهسپار روستای سرولات می شوند.

جایی که پیش از شروع کار خاور خانم،

روستایی ناشناخته همچون سایر روستاهای گیلان بود.

در حال حاضر  کسب و کار خلاق خاور خانم،

بازتاب های گسترده ای در داخل و خارج از کشور داشته است.

حتی شخصیت های هنری و ورزشی معروفی مثل بهداد سلیمی،

قوی ترین مرد ایران و جهان، به تمجید از این مکان و غذاهایش پرداخت.

رستوران خاور خانم

سایت گردشگری معروف و بین المللی تریپ ادوایزر،

اکنون یک خبرگزاری غیر رسمی معتبر چند زبانه

و مصور برای فعالیت کسب و کار خاور خانم شده است.

در این سایت که ده ها میلیون عضو در سراسر جهان دارد،

صدها پست درباره نظرات و پیشنهادات گردشگرانی

که از این رستوران کوچک استفاده کردند، به اشتراک گذاشته شد.

 


نوشته شده توسط عفیفه خدنگی – در تاریخ ۱۶ مهر ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه