آنچه که قبل از شروع سافاری باید بدانیم فرقی ندارد در حال رفتن به آفریقا،… پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷

آنچه که قبل از شروع سافاری باید بدانیم

فرقی ندارد در حال رفتن به آفریقا، آسیا یا استرالیا باشید به هرحال تعطیلات سافاری به یاد ماندنی خواهد بود. قبل از اینکه بخواهید این سفر هیجان انگیز را شروع کنید از راهنمای زیر استفاده کنید.

سافاری

زمانی را صرف تحقیق کنید

درباره کشوری که می خواهید به آن سفر کنید مطالعه کنید. به این ترتیب، درک بهتری از نحوه تعامل با محلی‌ها دارید، چه بخورید، چه چیزی با خود ببرید و چه کارهایی برای این سفر اکتشافی انجام دهید. تحقیقات تجربه شما را کامل می کند.

قرار نیست قوانین شکسته شود

مهم نیست که لمس یا نوازش یک بچه شیر یا هر حیوان دیگری چقدر وسوسه انگیز باشد، توریست‌ها باید از لمس کردن ، غذا دادن یا نزدیک شدن به هر حیوان وحشی خودداری کنند.همچنین این مسئله درمورد زمانی که توریست ها برای گرفتن عکس از ماشین بیرون می آیند نیز باید رعایت شود اگر نمی توانید از داخل ماشین عکس بگیرید بایستید یا حرکت کنید.

سافاری

راحت باشید و با راهنمای خود گپ بزنید

هنگام رفتن به سافاری با یک راهنما خودتان را به سوال پرسیدن تشویق کنید هرچند سوال هایتان بی ربط باشند. اغلب راهنماها اطلاعات زیادی دارند و هر چه که بدانند با شما به اشتراک خواهند گذاشت. هرچقدر بیشتر از آنها سوال کند اطلاعات بیشتری به دست خواهید آورد.

بدون اینکه خجالت بکشید از راهنما درخواست توقف کنید

شاید بوته ای در حال تکان خوردن در مقابل چشمان شما باشد شاید هم یک سگ وحشی آفریقایی! از راهنما بخواهید بایستد شاید شما واقعا یک حیوان وحشی را دیده اید و این توقف می تواند ارزشمند باشد.

سافاری

بکاپ گرفتن را فراموش نکنید

به اندازه کافی از تصاویر و فیلم هایی که می گیرید بکاپ داشته باشید. و فراموش نکنید که نور دوربین های شما می تواند برای حیوانات آزار دهنده باشد پس فلش آن را خاموش کنید.

زمان بندی داشته باشید

با توجه به مقصدی که به آن سفر می کنید گیم درایو را زمانی رزرو کنید که حیوانات فعال تر هستند. اگر هم به تنهایی قصد این کار را دارید صبح زود و قبل از غروب خورشید زمان بسیار مناسبی است. عصرها نیز زمان بسیارخوبی است چون می توانید حیوانات شبانه را نیز مشاهده کنید. اغلب گیم پارک ها به خود شما اجازه ماجراجویی در تاریکی را نمی دهند پس باید یک گیم درایو از قبل ذخیره کنید.

سافاری

احتیاط های لازم را انجام دهید

برخی کشورها نیاز دارند که شما قبل از ورود واکسن های خاصی داشته باشید و در برخی دیگر برای اجتناب از بیماری هایی مثل مالاریا باید واکسن داشته باشید. درباره اقدامات و داروهای لازم حتما از پزشک مشورت بگیرید.

ناامید نشوید

هر سافاری که در آن حیوانات شناسایی شوند منحصر به فرد است.

شاید ساعت ها بگذرد و شما حس کنید چیزی برای دیدن وجود ندارد

اما به چیزهای بهتری فکر کنید. به گیاهان منطقه، پرندگان و حشرات جالب نگاه کنید.

وقتی که فقط روی حیوانات خاصی تمرکز می کنید تازه متوجه می شوید که اطافتان چه می گذرد.

سافاری

کتاب های راهنما با خود داشته باشید

همراه داشتن یک نقشه در سفر و همینطور کتاب های راهنمای دیگر باعث می شود بیشتر روی اطرافتان تمرکز کنید

و و ایده های بهتری نسبت به اینکه کجا بروید و چه چیزی را دنبال کنید به ذهنتان خطور می کند.

همینطور اطلاعات بیشتری را در طول مسیر به دست خواهید آورد.

 


نوشته شده در ۲۲ فروردین ۹۷ |توسط: راضیه احمدی | منبع: theculturetrip

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه