سرزمین ایده آل ما موسسه  سرزمین ایده آل ما یک موسسه غیر دولتی زیست محیطی، مستقل… پنجشنبه ۳ خرداد ۹۷

سرزمین ایده آل ما

موسسه  سرزمین ایده آل ما یک موسسه غیر دولتی زیست محیطی، مستقل و فعال است که توسط تعدادی افراد علاقمند به طبیعت و محیط زیست از آذر ماه ۱۳۸۹ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نموده است.

پیمان بازدیدی مدیریت این موسسه را بر عهده دارد. این موسسه در حال حاضر حفاظت از طبیعت زیبای گیلان را  هدف خود در نظر گرفته است و در کنار آن اهمیت زیادی برای طبیعت زیبا و بکر و مسائل محیط زیستی گیلان قائل می باشد. به عبارت دیگر حیطه فعالیت موسسه متمرکز بر آسیب های محیط زیستی استان گیلان و ارائه راهکار برای حل آن با تکیه بر مطالعات، تحقیقات و پژوهش و تنویر افکار جوامع محلی و در نهایت حفاظت از محیط زیست می باشد.

موسسه زیست محیطی سرزمین ایده آل ما از هیچ سازمان یا ارگانی بودجه مشخصی دریافت ننموده و مخارج  آن از محل کمک های مالی افراد و موسسات، قرادادهای همکاری، حق عضویت افراد و فروش محصولات حمایتی تامین می گردد. همچنین این موسسه به منظور انجام فعالیت های خود در راستای اهداف سازمانی، در قالب توافقنامه های رسمی با نهاد های مختلف به همکاری می پردازد.

 

اساس فعالیت های موسسه زیست محیطی سرزمین ایده آل ما بر مبنای شناسایی بحران ها  و مسائل آموزشی در مورد محیط زیست و سپس مطالعه و ارائه راهکار می باشد  و بر اساس نتایج بدست آمده فعالیت های حفاظتی، آموزشی و مشارکت مردمی مناسب را طرح ریزی می کند.

در عین حال تلاش موسسه همواره بر آن بوده تا به دور از حواشی و احساسات تعامل سازنده و منطقی با سازمان های مرتبط در سطح استان گیلان برقرار نماید تا از این طریق بتواند به حفاظت از محیط زیست بپردازد.

با توجه به اینکه این روزها محیط زیست مورد بی مهری بسیاری از مردم و مسئولین قرار گرفته است وجود موسساتی مانند سرزمین ایده آل ما می تواند با آموزش و مشارکت مردمی به پاکیزگی محیط زیست کمک کنند و همانگونه که می خواهند سرزمینی را بسازند که ایده آل باشد.

این موسسه با در نظر گرفتن قوانین و رعایت منشور اخلاقی تاکنون توانسته حدود ۸۰۰ نفر داوطلب را به خود جذب کند و در زمینه پاکسازی آلودگی هایی که در محیط دریا و تالاب ها بر اثر دورریز زباله ها ایجاد شده اند و همینطور حمایت از حیوانات قدم بردارد.

 

سرزمین ایده آل ما

مادر سرزمین ایده آل ما

مادر حورا یکی از فعالان محیط زیست و عضو موسسه مردم نهاد سرزمین ایده آل ما بود.

وی متولد اردیبهشت ۱۳۲۴ در محله ساغریسازان

 رشت بود که در سالهای اخیر پای ثابت برنامه های

عمومی و محیط زیستی استان گیلان محسوب می شد که تصاویر حضور

او در این فعالیت ها بارها بازتاب گسترده ای در

شبکه های اجتماعی و رسانه های کشوری داشته است.

مادر حورا چهره دوست داشتنی این موسسه در آخرین

روز اردیبهشت ۹۷ برای همیشه با سرزمین محبوبش

خداحافظی کرد اما این جمله را برای تمام مردم سرزمینش به یادگار گذاشت:

آفریده شده‌ام تا شهرم را پاکیزه نگاه دارم

امیدواریم که این موسسه همچنان با انگیزه برای رسیدن به هدف خود که نگهداری

و حفاظت از محیط زیست استان گیلان است تلاش نماید و بر این باوریم که وجود

چنین موسساتی در هر استان می تواند کمک شایان توجهی به حفظ محیط زیست نماید.

 


گردآوری شده توسط: راضیه احمدی | ۲ خرداد ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه