سفر به جنوب آفریقا تجربه ای که هرگز فراموش نخواهید کرد! سفر به جنوب آفریقا… شنبه ۱۵ مهر ۹۶

سفر به جنوب آفریقا تجربه ای که هرگز فراموش نخواهید کرد!

سفر به جنوب آفریقا با تجربه ی بیابان های خشک، کوهستان های بلند، حیات وحش تماشایی، شهرهای مدرن و معاشرت با مردمانی خونگرم یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین سفرها به مناطق گردشگری جهان است. فرقی نمی کند چه سلیقه ای برای سفر کردن داشته باشید چون به هرحال جاذبه های جنوب آفریقا شما را محو تماشای خود خواهد ساخت. بیایید به سراغ ۱۰ تجربه فوق العاده ای برویم که  فقط در سفر به جنوب آفریقا به دست می آوریم:

جنوب آفریقا

جنوب آفریقا

سافاری

سافاری یا همان تورهای بیابان گردی و دشت گردی با هدف گرفتن عکس و فیلم از جانوران عظیم الجثه و حیات وحش منحصر بفرد آن مثل: شیر، فیل، چیتا، گوره خر و بسیاری از حیوانات دیگری است که در جنوب آفریقا زندگی می کنند.

جنوب آفریقا

جنوب آفریقا

بانجی جامپینگ و راپ سوئینگ

جنوب آفریقا مکانی فوق العاده برای تجربه هیجان بانجی جامپینگ بر روی پل مرتفع بلوکرانس و راپ سوئینگ در استادیوم فوتبال است.

جنوب آفریقا

جنوب آفریقا

شنا با کوسه ها

کوسه های بزرگ با طول ۷ متر و وزنی بیشتر از ۳۰۰۰ کیلوگرم به نظر ترسناک ترین حیوانات زیردریایی می رسند اما شما می توانید در آفریقای جنوبی در قفس غواصی در ساحل کیپ تاون تجربه ای نزدیک و کاملا ایمن را در کنار آنها داشته باشید.

جنوب آفریقا

ملاقات افراد جدید

یکی از خوشایندترین اتفاقات در طول سفر به آفریقای جنوبی دیدار با مردم خونگرم آن منطقه است. شهر ژوهانسبورگ شهری پرجمعیت و بزرگ و مکانی فوق العاده برای ملاقات با مردم محلی است.  سوئتو (Sweto) با پیشینه تاریخی که دارد یکی از مهم ترین جاذبه های این منطقه است.

جنوب آفریقا

جنوب آفریقا

بالا رفتن از کوهستان تیبل (Table)

کوهستان تیبل با سنگ های ماسه ای مرتفع برجسته ترین ناحیه در کیپ تاون است. پارک ملی کوهستان تیبل   مکانی شگفت انگیز با بیش از ۳۵۰ مسیر پیاده روی برای رسیدن به قله است. اکثر افراد با استفاده از ماشین های کابلی این مسیر را طی می کنند اما پیاده روی هرچند در برخی مواقع دشوار است اما با وجود مناظر طبیعی بسیار لذت بخش تر خواهد بود.

جنوب آفریقا

جنوب آفریقا

موج سواری در ساحل

آفریقای جنوبی بهترین شرایط موج سواری در جهان را دارد. موج سواری از کیپ تاون به دوربان و گاهی توقف در میان راه یک تفریح هیجان انگیز است البته از اینکه طعمه کوسه ها شوید نترسید، چون آن ها ماهی ها را به شما ترجیح می دهند. مویزنبرگ (Muizenberg) و جفریزبی (Jeffreys Bay) مکان های مناسبی برای یادگیری مهارتهای موج سواری هستند.

جنوب آفریقا

جنوب آفریقا

قایقرانی با کرگدن ها و کروکودیل ها

تالاب سنت لوسیا پر از حیوانات خطرناک است. پارو زدن و عکاسی از حیوانات این منطقه یکی از سرگرمی های فوق العاده این ناحیه محسوب می شود. پارک Simangaliso Wetland به خاطر حیات وحش و جنگل های گوناگون بخشی از میراث جهانی یونسکو محسوب می شود. این ناحیه پر از کروکودیل، کرگدن و کوسه است. کرگدن ها وحشتناک ترین حیوانات در آفریقای جنوبی هستند با این که به خاطر جثه بزرگشان به نظر کند و آرام می رسند ولی بسیار سریع و خشن هستند.

 

جنوب آفریقا

رفتینگ در دشت

منظره ای خشک و سنگی در مجاورت رودخانه ی نارنجی با ترکیبی از رنگهای قرمز، قهوه ای و نارنجی. به جز در مناطقی که گیاهان سبز  رشد می کنند و خانه مردم محلی ناما است. کیپ شمالی منطقه ای بسیار بزرگ است و رفتینگ  در رودخانه ای که از میان بیابان می گذرد یکی از تفریحات هیجان انگیز این ناحیه محسوب می شود.

جنوب آفریقا

جنوب آفریقا

صحبت با ارواح

این یک حرفه قدیمی است که صدها سال است که مردم این ناحیه آن را دنبال می کنند.

آنها با ارواح گذشتگان مردم ارتباط برقرار می کنند

و آنچه را که درمورد آینده افراد است و یا نصیحت های آنها را برایشان بازگو می کنند!

جنوب آفریقا

جنوب آفریقا

بالن سواری

سوار شدن بر بالن های گرم به هنگام طلوع خورشید همراه

با حرکت باد و صدای پرندگان در دره رودخانه Magalies

هیجانی است که هرگز از ذهن شما بیرون نمی رود.

 


نوشته شده در ۱۵ مهرماه ۹۶ |  توسط: راضیه احمدی | منبع: https://expertvagabond.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه