چه لباس هایی برای مسافرت به ترکیه مناسب است؟ انتخاب لباس مناسب برای مسافرت یکی… یکشنبه ۱۳ اسفند ۹۶

چه لباس هایی برای مسافرت به ترکیه مناسب است؟

انتخاب لباس مناسب برای مسافرت یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که بسیاری از ما با آن مواجه هستیم. با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز، دغدغه ما برای انتخاب یک شهر یا کشور به عنوان مقصد سفر، شروع می شود. خیلی از ما به شرکت های خدمات مسافرتی مراجعه می کنیم و بعد از مشاوره با کارمندان در انتخاب مقصد تصمیم می گیریم و خیلی ها هم با راهنمایی دوستان و آشنایان تصمیم به سفر می گیریم.

ممکن است این روزها خیلی از شما در حال برنامه ریزی برای مسافرت به ترکیه باشید. و شاید در بین شما افرادی برای اولین بار است که قصد دارند به این کشور سفر کنند. بنابراین این سوال که حالا در ترکیه چه لباسی بپوشیم، ذهن بسیاری را به خود مشغول می کند.

ترکیه یک کشور سکولار است و مردم آن طوری که دوست دارند لباس می پوشند، گرچه قوانین نانوشته ای در باب لباس پوشیدن در ترکیه وجود دارد که بد نیست پیش از سفر از آن مطلع باشیم.

 

لباس مناسب سفر

ترکیه ترکیبی است از گرایش های لیبرال و محافظه کار، جایی که مناطق مختلف آن، مانند مناطقی در حومه و همسایگی شهرهای بزرگ، محافظه کارانه تر از ساکنین شهرهای بزرگ رفتار می کنند. به طور کلی بهترین کار این است که در ترکیه، میانه لباس بپوشیم و حد اعتدال را نگه داریم.

 

لباس مناسب سفر

در شهرهای بزرگ چطور لباس بپوشیم؟

در شهر بزرگی مثل استانبول، ساکنان محله هایی چون: Karaköy، Galata، Bebek، Arnavutköy در لباس پوشیدن تفکر لیبرال تری دارند و بیشتر تابع مد هستند. در این محله ها بسیاری از گردشگران و به ویژه آن هایی که از اروپا سفر می کنند، خیلی نگران لباس پوشیدن خود نیستند و آزادانه تر لباس می پوشند. بنابراین از دیدن افراد بسیاری  که  شبیه به مدل های تبلیغاتی لباس پوشیده اند و یا از تیپ های هیپستر با بدن های خالکوبی شده، زیاد تعجب نکنید.

اگر چه در محله های دیگر شهر استانبول مانند: Fatih که جمعیت محافظه کارها بیشتر است، بهتر است میانه تر  بپوشید تا از نگاه های نا امن آن ها در امان بمانید. لباسهای کوتاه و مطابق مد پوشیدن را برای رستوران های شبانه در محله های لیبرال شهر نگه دارید و در مناطقی چون سلطان احمد و یا به طور کلی هنگام گشت و گذار در دیگر نقاط دیدنی شهر، کمی میانه تر لباس بپوشید.

 

لباس مناسب سفر

برای رفتن به رستوران چی بپوشیم؟

پوشش رسمی در هیچ یک از رستوران های ترکیه، مرسوم نیست. گرچه در بعضی رستوران های استانبول مردم لباسهای شیک تری می پوشند. با یک نگاه می توان فهمید که در رستوران های معروف شهر، مردم بیشتر دوست دارند مطابق مد روز بپوشند. بنابراین اگر تصمیم گرفتید برای صرف شام به یکی از رستوران های با کلاس این شهر بروید، برای لباس پوشیدن تمام خلاقیت خود را به کار ببرید.

 

لباس مناسب سفر

حرمت مساجد را نگه داریم:

در ترکیه هم مثل همه کشورهای اسلامی زمانی که

از مسجدی بازدید می کنید، باید تمام بدن خود را بپوشانید.

بنابراین پوشیدن یک پیراهن بلند همراه با شال در بازدید

از مساجد الزامی است. البته در بعضی از مساجد مثل مسجد کبود

(Blue Mosque) قبل از ورود، به گردشگران روسری می دهند تا موهای خود را بپوشانند.

 

لباس مناسب سفر

در شهرهای کوچک و نواحی روستایی چطور بپوشیم؟

در شهرهای کوچک و نواحی روستایی ترکیه، مردم

بیشتر ترجیح می دهند که گردشگران میانه تر لباس

بپوشند (بلوزهای آستین بلند و دامن های زیر زانو، و یا شلوار)،

البته این سبک پوشیدن برای گردشگران هم بهتر است و آن ها را از نگاه های خیره ی مردم محفوظ می دارد.

 

لباس مناسب سفر

در نواحی ساحلی چی بپوشیم؟

شهرهای تابستانی ترکیه مثل بودروم، آنتالیا، ازمیر و آیوالیک از لیبرال ترین شهرهای ترکیه هستند،

در این شهرها لازم نیست خیلی نگران لباس پوشیدن

خود باشید و می توانید در انتخاب پوشش نهایت

خلاقیت خود را به کار ببرید.

 


زهره خسروی | ۱۲  اسفند ماه ۹۶ | ترجمه از: theculturetrip.com

۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه