لوکیشن سریال بازی تاج و تخت اگر شما هم جزو علاقمندان سریال بازی تاج و… شنبه ۱۳ بهمن ۹۷

لوکیشن سریال بازی تاج و تخت

اگر شما هم جزو علاقمندان سریال بازی تاج و تخت هستید احتمالا این روزها چشم انتظار فصل جدید آن نشسته اید. بد نیست بدانید این سریال علاوه بر بازی خوب بازیگرانش به دلیل لوکیشن های خوبی که داشته موفق شده است. مناطقی که این داستان در آن شکل می گیرد یا به عبارتی در آن فیلمبرداری می شود در بخش های مختلفی از اسپانیا، ایتالیا و… قرار دارد. در این سریال با شخصیت های مختلفی مواجه می شویم که هر کدام در گوشه ای از جهان داستانی برای خود دارند. این داستان ها برای دوره ای طولانی در همان لوکیشن ادامه پیدا می کند. بعضی از این مناطق مثل «دیوار» اهمیتی اساسی دارد و همه جهان را به دو بخش پشت دیوار و این سوی دیوار تقسیم می کند. مطلب امروزِ اراول می تواند برای افرادی که تمام فصول “بازی تاج و تخت ” را دیده اند جالب باشد.

لوکیشن بازی تاج و تخت

سریال دیدنی “بازی تاج و تخت” موضوع جالبی است که می تواند علاقمندان به این فیلم را مشتاق سفر به مناطقی از جهان کند. اگر تاریخچه واقعی این نقاط را به عنوان یک گردشگر بررسی کنید به همان اندازه که در سریال می بینید برایتان جذاب خواهد بود. مهمترین لوکیشن سریال «دیوار» است که در کشور ایسلند قرار دارد؛ Dubrovnik در کرواسی نیز به عنوان محل فرود پادشاه (King ‘s Landing) شناخته می شود. همچنین مناظر گوناگونی از اسپانیا، ۱۷ لوکیشن از مکان ‌های الهام ‌بخش سریال را فراهم کرده ‌اند. قلعه ‌های  Formidable، مکان ‌های خطرناک ساحلی و ویرانه ‌های اسرار آمیزی که در قلمرو پادشاهی اسپانیا قرار دارند نمایش “بازی تاج و تخت‌” را در رده ای بالاتر قرار داده اند و باعث شده اند نمایشی ایده آل داشته باشد و توجه مخاطبان را جلب کند.

لوکیشن بازی تاج و تخت

همانطور که این سریال پیش می رود شبکه hbo از رازهای فصل آخر آن خبر می دهد. پیش از رسیدن زمان تماشای فصل جدید بد نیست بعضی مناطقی که لوکیشن این سریال بوده اند معرفی کنیم.

سان خوان دوبریکاسار(San Juan de Gaztelugatxe) در سواحل سرزمین باسک

سواحل این جزیره را می‌توان در امتداد ساحل سرزمین باسک مشاهده کرد. منطقه ای دیدنی که برای داشتن ساحل های سنگی، غارها و طبیعتی خشن معروف است. این ساحل صخره ‌ای که تحت تاثیر جزر و مد دریا گاهی کاملا غرق می شود به راحتی در دسترس گردشگران قرار می گیرد. بخش مرکزی سان خوان د لا وبر در مسیر خلیج سوئز، دارای یک پلکان سنگی مارپیچی و بسیار طولانی است که به قله جزیره صعود می کند. اینجا همان جایی است که در سریال، دراگون استون یا قلعه سنگی اژدها نام دارد. در سان خوان پلکان سنگی ادامه پیدا می کند تا به محل اصلی قلعه اژدها برسد.

لوکیشن بازی تاج و تخت

اگر بخواهید با ماشین به این منطقه سفر کنید باید با ماشین حدود ۱۲ مایل در شمال بیلبائو(Bilbao) حرکت کنید. در هنگام صبح یا بعد از ظهر بهترین زمان برای بازدید از این منطقه است. می توانید از محل پارکینگ ماشین ها تا بالای قله از روی پلکان های دراگون استون برای حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پیاده روی کنید و پیک‌ نیک هیجان انگیزی برای خود رقم بزنید. شاید این پیاده روی کمی خسته کننده باشد چون مسیر طولانی است ولی وقتی کودکان و سگ های شکاری را در مسیر ببینید خستگی را فراموش خواهید کرد.  در آن بالا هیچ قلعه بزرگی دیده نمی شود اما یک نمازخانه مخصوص ماهیگیران محلی وجود دارد که بعد از بالا رفتن از قله می توانید ناقوس آن را به نشانه فتح قله سه بار به صدا در آورید. گردشگران معمولا در این هنگام آرزویی نیز می کنند.

لوکیشن بازی تاج و تخت

در فصل هفتم سریال، لوکیشن بازی تاج و تخت شکوه کامل قلعه دراگون استون را نشان می دهد؛ آنجایی که ملکه تارگارین به سرزمین اجدادی خود باز می گردد. قلعه اژدها اهمیت کلیدی در این فیلم دارد چون می تواند تنها سلاح مبارزه با وایت واکرها را در اختیار انسان ها قرار دهد. این مکان در فصل نهایی بازی تاج وتخت هم فیلمبردرای خواهد داشت. سریال قرار است در سال ۲۰۱۹ رسما به پایان برسد بنابراین باید انتظار داشته باشید که امسال داستان های جالبی را در این منطقه برایتان به تصویر بکشند.

لوکیشن بازی تاج و تخت

خرابه های رومی آمفی تئاتر ایتالیایی در سویا | گودال اژدهای King’s Landing

این شهر رومی که زمانی به طور کلی از بین رفته بود در جزیره سویا در اسپانیا قرار دارد ولی برای سال ها مکان دقیق آن مشخص نبود و یک راز محسوب می شد. این شهر در سال ۲۰۶ پیش از میلاد افتتاح شد و زادگاه سه امپراتور بود: ترایانوس، احتمالا هادریانوس و تئودیوس. آمفی تئاتر برای ۲۵ هزار نفر ظرفیت داشته است. این مکان در چند مایلی شهر سویا قرار دارد و با اتوبوس می توان به راحتی به آن دست یافت. دوشنبه ها تعطیل است ولی سه شنبه تا شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۵ و نیم بعد از ظهر باز است. یکشنبه ها هم از ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر باز است. در این بازدید می توان گودال گلادیاتورها را دید ولی امکان بازدید از آمفی تئاتر هنوز وجود ندارد. شاید بعد از اتمام سریال این امکان محقق شود.

لوکیشن بازی تاج و تخت

این آمفی تئاتر در لوکیشن بازی تاج و تخت صحنه ای بی نظیر را به خود اختصاص داده بود؛ زمانی که تمامی شخصیت های مهم داستان (اژدها و گرگ) در این آمفی تئاتر با هم روبرو شدند تا درباره چگونگی رسیدگی به تهدید قریب الوقوع وایت واکرها صحبت کنند.  تنش زیادی در این قسمت از سریال حاکم بود. دنریس تارگرین، جان اسنو، ملکه سرسی لنیستر و… همگی حاضر بودند و یکی از وایت واکرها را در صحنه حاضر کرده بودند. این احتمال وجود دارد که در فصل هشتم نیز دوباره شخصیت های داستان در این مکان فیلمبرداری داشته باشند.

لوکیشن بازی تاج و تخت

قلعه تروخییو(Trujillo) در کاسرس(Cáceres)|  Casterly Rock در Westerlands

قلعه قرون وسطایی تروخییو در بالای تپه ای

در شمال غربی اسپانیا قرار دارد. تروخییو شهرستانی

در اسپانیا است که در اکسترمادورا قرار دارد.

برای شروع باید اشاره کنیم که این منطقه غذای

بخش مهمی از مردم اسپانیا را تامین می کند.

می گویند یک میمون می تواند این مسیر را تا

مادرید بدون اینکه شاخه درختان را ترک کند برود.

این عبارت حکایت از کثرت درختان مرکبات در منطقه دارد.

پنیرهای آنجا نیز بسیار معروف است و نزد مردم از محبوبیت برخوردار است.

قلعه بین قرن های نهم و دوازدهم میلادی

بر روی قلعه ای اسلامی احداث شده است.

همانطور که تا به حال درباره اسپانیا زیاد گفته ایم

این کشور برای مدتی تحت سیطره مسلمانان بوده است.

قلعه ساختار اسلامی خود را تا حدودی حفظ کرده است.

برای نمونه برج هایی مکعبی شکل دارد و

گرانیت های بسیار بزرگ در آن به کار رفته است.

لوکیشن بازی تاج و تخت

در لوکیشن بازی تاج و تخت قلعه تروخییو

همان کسترلی راک و مقر اصلی خاندان لنیستر است.

پایتخت سرزمین های غربی و مشرف به لنیسپورت و دریای غروب.

جمله معروف سریال: « یک لنیستر همیشه

بدهی خود را پرداخت می کند»، اولین بار در این قلعه گفته شد.

در فصل هفتم بازی تاج و تخت این لوکیشن به طور گسترده

به کار رفته است. خیابان های نزدیک کاسرس

برای King’s Landing و محل جنگ اژدها مود توجه بوده است.

لوکیشن بازی تاج و تخت

ساعات روز در این منطقه تغییر فصلی دارد

ولی در هر صورت بهتر است برنامه بازدیدتان

را برای حدود ظهر یا بعد از ظهر بگذارید.

 


عفیفه خدنگی | ۸ بهمن ۹۷ | منبع: Cnn

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 دیدگاه

  1. عالی بود واقعا.
    خیلی ممنون

    • موبایل: ۰۹۳۶۸۱۰۶۱۶۸