معرفی سازمان های بین المللی برای مسافرت های داوطلبانه  مسافرت های داوطلبانه از آن دست… سه شنبه ۲ آبان ۹۶

معرفی سازمان های بین المللی برای مسافرت های داوطلبانه 

مسافرت های داوطلبانه از آن دست سفرهایی است که حتما نیاز به برنامه ریزی دارد. مشارکت در فعالیتهای خیرخواهانه در کشورهای مختلف بدون برنامه ریزی، مشکلاتی را برای شرکت کنندگان در بر خواهد داشت.

بعضی سازمان های بین المللی وجود دارند که مسافرت های داوطلبانه را به مقصد های مختلف، هدایت و برنامه ریزی می کنند و در حقیقت تا حدود بسیاری راه را برای گردشگرانی که به قصد مشارکت در فعالیت های داوطلبانه سفر می کنند، هموار می سازند. در این مقاله قصد داریم تا برخی از سازمان های هدایت کننده مسافرت های داوطلبانه را به شما معرفی کنیم.

مسافرت های داوطلبانه

Love Volunteers

این شرکت که از یک تیم خواهر و برادری تشکیل شده است، یک سازمان بین المللی کم هزینه است که تاکنون پروژه های متعددی را در بیش از ۳۴ کشور در سراسر جهان اجرا کرده است. هر ساله، هزاران داوطلب مشتاق در سراسر جهان از برنامه های ۱ هفته ای تا ۶ ماهه این سازمان، در آمریکای مرکزی و جنوبی، آسیا، آفریقا، خاورمیانه و اروپا مشارکت می کنند. بعضی از کشورهایی که بسیار مورد علاقه داوطلب ها برای ارائه خدمات است، شامل: نپال، پرو، آفریقای جنوبی، کنیا، اکوادور، کاستاریکا، تایلند، بالی، زامبیا و تانزانیا است.

هزینه مشارکت در برنامه های داوطلبانه این سازمان از پرداخت تنها ۱۷۵ دلار برای یک  هفته شروع می شود، که ۲۴۹ دلار نیز برای هزینه ثبت نام اولیه و عضویت در این سازمان  نیز باید بپردازید. (البته هزینه ثبت نام را فقط یک بار پرداخت می کنید).

شرکت Love Volunteers تاکنون ۱۲۰برنامه مبتنی بر جامعه محلی را در زمینه مراقبت های پزشکی، آموزش، ورزش و مربیگری، حمایت های قانونی، خدمات اجتماعی، مهندسی و معماری، مشکلات خاص، ساخت و ساز، حفاظت از محیط زیست، و بسیاری زمینه های دیگر هدایت کرده است.

این سازمان به دلیل هدایت پروژه های گوناگون و امکان انتخاب از  بین زمینه های مختلف فعالیت های داوطلبانه، محبوبیت و شهرت بسیاری نزد علاقمندان فعالیت های داوطلبانه دارد.

بعضی از فرصتهایی که این سازمان برای فعالیت های داوطلبانه فراهم کرده است.

 

تدریس و فعالیت های کمک آموزشی در تانزانیا

در این برنامه، داوطلبها در مدارس مختلف در شهر آروشا (Arusha) فعالیت می کنند. این افراد در این مدارس به دانش آموزان زبان انگلیسی آموزش می دهند. این برنامه از یک هفته شروع می شود و هزینه مشارکت در آن ۱۷۵ دلار است.

 

آموزش های خاص در نپال

این برنامه در کاتماندو برای آموزش افراد ناتوان انجام می شود. مشارکت کنندگان در این برنامه به افراد ناتوان مهارت های استفاده از تکنولوژی، مهارتهای محاوراتی و مهارتهای زندگی را آموزش می دهند، به طوری که این افراد بتوانند به طور مستقل و بدون وابستگی به زندگی خود ادامه بدهند.

هزینه مشارکت در این برنامه برای یک هفته ۱۹۵ دلار است.

 

محافظت از لاک پشت ها در کاستاریکا

یکی از بهترین سفرهای داوطلبانه ای که  توسط این سازمان ارائه می شود، حفاظت از لاک پشت های در معرض انقراض در کاستاریکا است. حفاظت از این لاک پشت ها در ساحل، و رها سازی لاک پشتهای تازه متولد شده در دریا از جذاب ترین سفرهای داوطلبانه ی این سازمان است.

مسافرت های داوطلبانه

Volunteering Solutions

این سازمان که از سال ۲۰۰۶ راه اندازی شده یک سازمان بین المللی است که تا کنون ۱۰۰۰۰ نفر داوطلب را در پروژه های بسیاری در بیش از ۲۰ کشور مختلف مشارکت داده است. پروژه های داوطلبانه این سازمان جزو کم هزینه ترین فعالیت های داوطلبانه است که تنها با پرداخت ۲۰۰ دلار برای یک هفته می توان در یکی از برنامه های آن مشارکت کرد. تا کنون بیش از ۱۲۰ برنامه داوطلبانه توسط این سازمان اجرا شده است.

بعضی مسافرت های داوطلبانه ای که  Volunteering Solutions در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

کارآموزی پزشکی

در حال حاضر، این سازمان چندین برنامه مشارکت پزشکی را در نپال، هندوستان، پرو، و تایلند در حال اجرا دارد. بیشترین برنامه های داوطلبانه این سازمان در زمینه پرستاری، مراقبت های پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی است. بسته به نوع برنامه ای که انتخاب کرده اید، می توانید در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوید. این  فرصت فوق العاده ای است برای داوطلبین که در کنار متخصصین بومی کشور مقصد به مراقبتهای پزشکی بپردازند.

این طرح برای افرادی که در حال گذراندن دوره کارآموزی دانشگاه در رشته های پزشکی و مراقبتهای پزشکی هستند، می تواند  امکان دریافت گواهینامه مشارکت را از این سازمان فراهم کند.

شرکت در برنامه مراقبتهای پزشکی از دوهفته آغاز می شود و ۶۵۰ دلار هزینه برای این دوره باید پرداخت شود. البته در صورتی که مدت زمان بیشتری را بخواهید به مشارکت در این برنامه اختصاص دهید، هزینه دوره بیشتر خواهد شد.

 

حمایت از NGO ها و برنامه های مربوط به حقوق بشر

اگر علاقمند به دفاع از حقوق بشر هستید، می توانید با مشارکت در برنامه مراکش، با سازمان های محلی همکاری کنید و بسیاری خدمات مهم اجتماعی و سیاسی مانند: حقوق بشر، حمایت از کودکان، حقوق زنان ، آموزش، مهارت های زندگی، و بسیاری امور دیگر را انجام دهید.

 

مربیگری ورزشی در آفریقای جنوبی

از بهترین فعالیت هایی که می توان به صورت داوطلبانه انجام داد، مشارکت در پروژه مربیگری ورزشی در آفریقای جنوبی است. در این برنامه شما می توانید با توجه به تجربیات و سوابق ورزشی خود به عنوان مربی، مهارتهای ورزشی  و عادات صحیح بهداشتی را به کودکان و دانش آموزان در مقطع ابتدایی آموزش دهید.

در طول اقامت نیز شما هر روز سه برنامه ورزشی

را به کودکان آموزش می دهید و با کمک مربیان و معلمین

این برنامه ها را در کلاس  اجرا می کنید. اگر به اندازه کافی خلاقیت، انعطاف پذیری داشته باشید،  این برنامه ویژه شما است.

مدت زمان شرکت  در این برنامه می تواند از دو هفته  شروع شود و هزینه شرکت در آن برای دو هفته ۴۹۵ دلار می باشد.

مسافرت های داوطلبانه

Fronteering

شرکت در فعالیت های داوطلبانه همیشه مسافرت به

نواحی فقیر نشین و کشورهای جهان سوم نیست. همیشه

این نیست که شما با کودکان محروم از محبت والدین مواجه شوید،

و آن ها را مورد لطف و حمایت خود قرار بدهید. گاهی تجربه سفرهای

داوطلبانه تجربه ای بی نظیر و منحصر بفرد می شود.

ممکن هست کمی هم عجیب و غریب هم باشد.

Fronteering  با هدایت پروژه های داوطلبانه و کار|آموزی در ۱۴ کشور مختلف،

برنامه های اثرگذاری را برای گردشگرانی که مایل

به بازدید از مکان های عجیب و غریب هستند فراهم کرده

و اثرات مثبتی را در حفاظت از محیط زیست،

تحقیقات حیات وحش و جوامع بومی بر جای می گذارد.

این سازمان که برنامه های آن از پروژه های یک هفته ای آغاز می شود،

مستلزم پرداخت ۶۹۵ دلار  برای اولین هفته مشارکت در برنامه ها است،

و اگر فردی تمایل به تمدید سفر خود داشته باشد

می تواند با پرداخت هزینه بیشتر تا ۲۴ هفته برنامه خود را تمدید کند.

برخی مسافرت های داوطلبانه ای که توسط این سازمان برنامه ریزی و هدایت می شود.

مزرعه داری در کانادا

شما می توانید با  شرکت در یک برنامه ۴ تا ۸ هفته ای

این شانس را داشته باشید تا غذا دادن به دام و طیور،

کمک به تعمیر و نگهداری مزارع و سوارکاری را تجربه کنید.

 

ماجراجویی در آمازون

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه آرزو داشته اید به آمازون سفر کنید،

این سازمان  از شما دعوت می کند تا در تحقیقات حیات وحش در جنگل های بارانی مشارکت کنید

و با فعالیت هایی مانند دوربین گذاری در مسیر حرکت حیوانات،

جمع آوری دیتا، انجام مطالعات و غیره هم از سفر خود در حیات وحش آمازون لذت ببرید

و هم یک سفر تحقیقاتی را تجربه کنید.

 

 


نوشته شده در ۲ آبان ۱۳۹۶ | توسط: زهره خسروی | منبع: www.volunteerforever.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 دیدگاه

 1. سلام من میخوام در این مسافرت های داوطلبانه شرکت کنم منو راهنمایی کنید

  • موبایل: ۰۹۹۰۹۳۸۸۷۴۷
  • سلام دوست عزیز
   نام این سازمان ها و زمینه فعالیت و خدماتشون در پست بالا نوشته شده. می تونین با مراجعه به سایت این سازمان ها، مکاتبه کنید و با مطرح کردن زمینه علاقمندی خود برای مسافرت داوطلبانه تون اقدام کنید. البته بسیاری از این فعالیت های داوطلبانه رو همینجا در کشور خودمون هم می تونید انجام بدین.

   سربلند و پیروز باشید

   • موبایل: ۰۹۰۳۱۳۱۳۲۰۳
 2. نجمه عسگری

  سلام ، ایا این فعالیتهای داوطلبانه واسه منکه به زبان انگلیسی چندان مسلط نیستم شدنیه؟؟؟؟ بشدت علاقمند به کار در محیط با حیوانات هستم! بی اندازه عاشق حیوانات و رسیدگی بهشون هستم، خواهش میکنم منو راهنمایی کنید…سپاس

  • موبایل: ۰۹۳۷۳۹۴۳۱۱۰
  • سلام دوست عزیز
   خب برای اینکه با نحوه ثبت نام و بقیه مراحل آشنا بشید بد نیست کمی زبان انگلیسی بدونید. به هر حال شرح زمینه فعالیت این سازمان ها مشخص شده و شما می تونید با توجه به علاقمندی خودتون یکی رو انتخاب کنید. اما این فعالیت های داوطلبانه منحصر به کشورهای دیگر نیست. در کشور خودمون هم سالهاست که جنبش های مردمی در شهرهای مختلف راه اندازی شده که هدفشون حفاظت از محیط زیست و میراث طبیعی هست. برای مثال کمپین قلب من برای میراثم می تپد سالهاست که در زمینه حفاظت از میراث فعالیت می کنه و شما می تونید با پیوستن به این جنبش های مردمی کار داوطلبانه خودتون رو در کشور خودمون و حتی در شهر خودتون شروع کنین.
   با آرزوی موفقیت

   • موبایل: ۰۹۰۳۱۳۱۳۲۰۳
 3. فروزان دارآفرین

  با عرض سلام
  من سابقه کارداوطلبانه درهندوستان و ارزش های انسانی داشته ام و ترجمه کتاب و بسیار به حیوانات علاقه مند هستم فقط هزینه رفتن و پرداخت آن به کشورموردنظربرای کارداوطلبانه را نمی دانم لطفا اینجانب را راهنمایی فرمایید.و آیا حقوق تعلق می گیرد؟

  • موبایل: ۰۹۹۰۵۲۹۱۱۹۸
  • سلام دوست عزیز
   درود بر شما و نگاه ویژه تون به زندگی
   ما در مورد هزینه های سفر و شروع کار داوطلبانه متاسفانه نمی تونیم به شما آمار دقیق بدیم. بهترین کار اینه که مستقیما با این سازمان ها وارد مذاکره بشین و درخواستتون رو براشون ارسال کنید.
   موفق باشید

   • موبایل: ۰۹۰۳۱۳۱۳۲۰۳
 4. کتایون فتحعلی

  سلام دوست عزیز
  چطور میشه این سایت ها را پیدا کرد؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • موبایل: ۰۹۰۵۷۱۱۹۰۶۲
 5. مدیر سایت

  سلام اگه توی گوگل با کلیدواژه voluntary work and travel جستجو کنین می توین با فهرستی از سازمان هایی که هماهنگ کننده سفرهای داوطلبانه هستند و با برنامه های اونها آشنا بشین و اطلاعات مورد نیازتون رو به دست بیارین.
  من چند تا لینک برای شما اینجا قرار میدم که می تونه بهتون کمک کنه.
  ۱- https://globalworkandtravel.com/volunteer

  ۲- https://www.volunteerforever.com/article_post/best-volunteer-abroad-programs-organizations-projects

  ۳- https://www.projects-abroad.org/volunteer-travel/

  • موبایل: ۰۹۰۳۱۳۱۳۲۰۳