موزه شکلات سنت استفان در کانادا: در روزگار جدید صنعت گردشگری از هر ایده و… سه شنبه ۴ دی ۹۷

موزه شکلات سنت استفان در کانادا:

در روزگار جدید صنعت گردشگری از هر ایده و نظر نوینی استقبال می کند. هر فکری که باعث شود گردشگران به منطقه جذب شوند و به آن علاقه نشان دهند. چه چیزی جالب تر و جذاب تر از شکلات، برای عاشقان شیرینی و شکلات در جهان.  کشورهای مختلفی در جهان هستند که بر روی موزه هایی مختص به شکلات سرمایه گذاری کرده اند و استقبال خوبی هم از این موزه ها شده است. در این موزه ها می توان با تاریخچه شکلات و ساخت کاکائو در کشورها آشنا شد و نمونه هایی جالب و تاریخی از شکلات را به تماشا نشست. مثلا اگر دوست داشته باشید بدانید شخصیت های محبوب یا مغضوبتان مثل ناپلئون یا هیتلر از چه نوع شکلاتی خوششان می آمده در این موزه ها جواب سوالتان را پیدا خواهید کرد. می توان گفت این موزه ها بین موضوعی سرگرم کننده و تاریخ پیوند زده اند و علاوه بر جنبه کمدی آن از نظر فرهنگی نیز اهمیت پیدا می کنند. موزه شکلات سنت استفان یکی از این موزه ها در کاناداست.

معرفی امروز را در مجله گردشگری اراول از دست ندهید چون کامتان را حسابی شیرینی می کند.

موزه شکلات سنت استفان

موزه شکلات سنت استفان کانادا:

موزه شکلات سنت استفان (The Chocolate Museum, St. Stephen ) در شمال قاره آمریکا و کشور کانادا قرار دارد. در واقع موزه شکلات سنت استفان با هدف ادای احترام و به یادبود گنوگ براس تولیدکننده آبنبات در این کشور بر پا شده است. علت اشتهار گنوگ براس بیشتر به دلیل کاغذهایی زیبا بود که وی در بسته بندی آبنبات هایش استفاده می کرد. ذوق او مشهورش کرد. در موزه شکلات سنت استفان می توان بعضی از کاغذهای آبنبات های او را مشاهده کرد. یکی از این بسته‌بندی های او که خیلی مشهور شده  کاغذی با طرح قلب است که همیشه یکی از پرطرفدارترین نوعِ بسته بندی شکلاتها در جهان بوده است. از این نوع بسته بندی ها و کاغذهای شکلات در موزه سنت استفان زیاد دیده می شود.

موزه شکلات سنت استفان

محل موزه شکلات سنت استفان پیش از این یک کارخانه شکلات سازی بوده است و به معرفی خانواده شکلات سازهای کانادایی و شکلات ها و آبنبات های خاطره ساز این کشور پرداخته است.

موزه شکلات سنت استفان

باید اعتراف کرد که کانادا در زمینه

تولید شکلات، جزو کشورهای برتر و

مطرح دنیا نبوده است، اما قادر بوده علاوه

بر مصرف زیاد شکلات، موزه ای مرتبط با شکلات

به راه بیندازد و از این نظر رتبه پنجم را به

خود اختصاص دهد.

 


عفیفه خدنگی – ۳ دی ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه