با اپلیکیشن وات‌تری‌وردز آشنا شویم سپری کردن شبی در کنار گله داران گوزنهای شمالی در مغولستان… چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷

با اپلیکیشن وات‌تری‌وردز آشنا شویم

سپری کردن شبی در کنار گله داران گوزنهای شمالی در مغولستان یکی از بی نظیرترین و هیجان انگیزترین تجربه های سفر به نظر می رسد اما باید بگوییم آگاه ترین مسافران هم برای پیدا کردن خانواده عشایر آن هم در کشوری ناشناخته با مشکل مواجه خواهند شد. دورافتاده ترین نقطه Airbnb روی کره خاکی در این سایت در دسترس است اما پیدا کردن میزبانانی که به طور مداوم در حال حرکت هستند می تواند این موضوع را به یک چالش تبدیل کند به همین دلیل است که ایربی‌ان‌بی (Airbnb) و وات‌تری‌وردز (what3words) دست به دست هم داده اند تا این مشکل را برطرف کنند.

وات‌تری‌وردز

برای غلبه کردن به این مشکل که از مختصات GPS ناشی می شود وات تری وردز سیستم جدیدی را ایجاد کرده است که نقاط جهان را در ابعاد سه متر در سه متر مربع تقسیم بندی کرده و به هرکدام یک آدرس سه کلمه ای منحصر به فرد داده است. در کشوری مانند مغولستان که جمعیت کشور به صورت پراکنده است و بسیاری از مردم به صورت کوچ نشین زندگی می کنند وات تری وردز برای استفاده رسمی سیستم  پستی کشور به کار برده می شود.

وات‌تری‌وردز

ایربی‌ان‌بی و وات‌تری‌وردز با ادغام تکنولوژی خود مسافران را به سمت چوپانهای گله های گوزنهای شمالی مانند Zorigt و Otgonbayar می برند که بخشی از قبیله دوکا هستند که در شمال کشور زندگی می کنند و اغلب محل زندگی خود را تغییر می دهند. تغییر مکان باعث شده است پیدا کردن آن‌ها کار دشواری باشد، اما اکنون آن‌ها خانه خود را با استفاده از وات‌تری‌وردز، در ایربی‌ان‌بی قرار داده‌اند. Zorigt به اینترنت هیچ دسترسی ندارد بنابراین هنگام نقل مکان به نقطه ای جدید، با استفاده از اپلیکیشن این شرکت، آدرس سه کلمه‌ای را از طریق پیامک به هاست مشترک در شهر مجاور ارسال می کنند و این هاست مشترک به صورت آنلاین، آدرس او را به‌روز می‌کند.

وات‌تری‌وردز

نقاط ایربی‌ان‌بی مختلفی مانند خانه درختی، قایق یا حتی چادرهای

عشایر در سراسر جهان وجود دارد که آدرس ساده و مشخصی ندارند.

حتی در شهرهای معروف، آدرس های تکراری یا تفاوت های زبانی باعث

ایجاد مشکل خواهد شد. برای رفع این مشکل، ایربی‌ان‌بی به مسافران این امکان را داده است که از آدرس

سه کلمه‌ای استفاده کنند و به آن‌ها توصیه می‌کند که قبل از سفر از اپلیکیشن وات‌تری‌وردز استفاده کنند

که امکان ترجمه بین زبانی نیز دارد.

 

 


راضیه احمدی | ۱۳ آذر ۹۷ | منبع: lonelyplanet

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 دیدگاه

  1. خیلی جالب بود. ممنون از مقاله خوبتون

    • موبایل: ۰۹۱۲۳۲۱۴۵۴۵