ویزای آنلاین یا ویزای الکترونیک چیست؟ ویزای آنلاین یا ویزای الکترونیکی یکی از سرویس‌های مشهور… سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷

ویزای آنلاین یا ویزای الکترونیک چیست؟

ویزای آنلاین یا ویزای الکترونیکی یکی از سرویس‌های مشهور در زمینه e-tourism است که دارنده آن می‌تواند با ارائه یک کد یا شماره ویزا هنگام ورود به فرودگاه‌ مقصد، با ارائه گذرنامه ویزای خود را در ترمینال ورودی دریافت کند. به این ترتیب تعامل فیزیکی گردشگر با بخشهای سرویس‌دهنده به حداقل رسیده و تمام فرآیند ورود گردشگر الکترونیکی خواهد شد.

ویزای آنلاین یا ویزای الکترونیک (E-Visa) یکی از جدیدترین روش های صدور ویزا است که با هدف تسهیل روند صدور ویزا و پیشگیری از ازدحام متقاضیان ویزا در سفارت‌‌خانه‌ها و اتلاف وقت ایجاد شده است. همچنین، با استفاده از سیستم آنلاین ویزا به دلیل بارگذاری تصویر مدارک، نیازی به تهیه کپی‌های متعدد از مدارک وجود ندارد. ویزای الکترونیک به عبارتی جایگزین ویزایی است که در سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها یا ورودی کشورها صادر می‌شود. بنابراین متقاضیان نیازی به حضور در سفارت یا کنسولگری آن کشور ندارند و می توانند به صورت اینترنتی درخواست خود را ارسال و با پرداخت هزینه ویزای خود را دریافت کنند.

ویزای آنلاین

کشورهای استرالیا، ترکیه، نیوزلند، آذربایجان، گرجستان و ایران از جمله کشورهایی هستند که صدور ویزای الکترونیک را اجرایی کرده‌اند. با این وجود در برخی از کشورها از جمله کانادا و کشورهای عضو پیمان شینگن که از متقاضیان ویزا اطلاعات بیومتریک دریافت می‌کنند، امکان اجرای کامل سیستم ویزادهی آنلاین به دلایل امنیتی وجود ندارد، همچنین در برخی از کشورها به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های لازم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اجرای این سیستم با مشکل مواجه است.

برای دریافت ویزای الکترونیک متقاضیان باید به وب سایت سفارت

یا سازمان مربوطه مراجعه کنند و با ایجاد حساب کاربری، بارگذاری

مدارک و پرداخت هزینه ویزای الکترونیک، ویزای درخواستی خود

را دریافت نمایند. یکی از راهکارهای امنیتی برای جلوگیری

از هرگونه سوء استفاده این است که متقاضی باید هزینه ویزا

را با کارت بانکی خود پرداخت کند تا از این طریق اطلاعات

وارد شده از ضریب صحت بالاتری برخوردار باشد. همچنین تصویر

تمام مدارکی که توسط متقاضی بارگذاری می شود توسط مراجع مربوطه بررسی و اعتبار آنها تایید می شود.

 


گردآوری: راضیه احمدی | ۱۲ آذر ۹۷ | اراول

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه