پاییز در کشور ژاپن پاییز برای خیلی ها بهترین فصل است. پاییز فصل رویاهاست، فصل… چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷

پاییز در کشور ژاپن

پاییز برای خیلی ها بهترین فصل است. پاییز فصل رویاهاست، فصل عشاق است. برگ ‌ها شروع به خشک شدن می‌کنند و رنگ ‌های چشمگیر ظاهر می شوند. مناظر طبیعی یکباره گرمای سحرآمیزی را در پس خنکای هوا به ارمغان می آورند. ناگهان پاییز می شود. گرچه ایران عزیزمان فضاهای بکر زیادی برای پاییزگردی دارد ولی بیایید این بار کمی به شرق برویم و پاییز در کشور ژاپن را تجربه کنیم. کشوری که پاییزش به اندازه سنت های عمیق شرقی اش اساطیری است. با اراول همراه باشید.

پاییز در کشور ژاپن

در آسیا اماکن زیادی وجود دارند که پاییزهایشان رویایی است. یکی از این اماکن کشور ژاپن است که باید مناظر پائیزی آن را تحسین کرد. از اواخر تابستان تا اواسط پاییز، طوفان‌های ایجاد شده بر فراز آب‌های جنوب ژاپن با عبور از کناره توده هوای پرفشار اقیانوس آرام، طبیعت این منطقه را دگرگون می کند. خوب است به چند نمونه از این مناظر که مقصد گردشگران خارجی است توجه کنیم.

*******

۱. معبد کومیوجی(Komyoji):

پاییز در شهر باستانی کیوتو، پایتخت قدیمی امپراتوری ژاپن، هزار رنگ است. پارک ها و باغ های کیوتو و حتی باغچه های خانه های مردم به یک تابلوی نقاشی تبدیل می شوند. یکی از این اماکن زیبا معبد کومیوجی کیوتو است. این منطقه به تازگی به منطقه ای توریستی تبدیل شده است.

پاییز در کشور ژاپن

با پایان فصل تابستان منطقه کومیوجی با صدها درخت افرا از رنگ‌های تند پاییزی استقبال می‌کند. به این منطقه که بروید هم با فرهنگ بودایی آشنا می شوید و هم غرق در فضای پاییزی می گردید.

پاییز در کشور ژاپن

۲. نارا پارک:

نارا پارک  از نظر گردشگری ژاپن منطقه پرطرفداری است و در همه فصول سال بازدید کننده دارد اما در پاییز فوق ‌العاده خیره‌کننده است. پائیز که می شود تمام درختان تغییر شکل می دهند و زمین رنگارنگ می شود.

پاییز در کشور ژاپن

از جاذبه های این پارک گوزن نارا است. این حیوان با ارزش در محیط طبیعی پارک زندگی می کند و حضور او بر زیبایی پارک افزوده است. این امکان هم وجود دارد که به گوزن نارا نزدیک شوید و به او غذا بدهید اما باید به این حیوانات احترام بگذارید و با احتیاط برخورد کنید.

پاییز در کشور ژاپن

۳. کورب جورج(Kurobe Gorge):

برای لذت بردن از شاخ و برگ‌ های پاییزی در ژاپن باید به سوی راه‌آهن و رودخانه ایالت شیگا (Shiga) بروید. اگر در قطار کورب جورج باشید از دل این پارک جنگلی خواهید گذشت. پس سعی کنید حتما برنامه سفر ریلی تان را به پائیز موکول کنید چون این قطار کوپه هایی بدون پنجره دارد و با سرعت آرام از مسیر جنگلی حرکت می کند.

پاییز در کشور ژاپن

در این منطقه دره ای عمیق به شکل حرف V انگلیسی وجود دارد. وقتی از دل این رنگ های پر جاذبه می گذرید هیجان بسیار زیاد و غیر قابل وصفی را تجربه خواهید کرد. فراموش نکنید از این منظره زیبا عکس بگیرید.

پاییز در کشور ژاپن

۴. خیابان نامیکی نامیکی:

وقتی در اواخر پائیز خیابان نامیکی نامیکی(Namiki Namiki) در ایالت شیگا (Shiga) را ببینی باورت نمی شود. مناظر دو طرف خیابان یکسره قرمز است، گویی افکت قرمز به آن پاشیده اند. این خیابان یکی از محبوب‌ترین مسیرهای جهان است که پاییز بسیار زیبای دارد.

پاییز در کشور ژاپن

ابتدای پائیز این خیابان یکسره نارنجی، در تابستان سبز است و زمستان نیز برهنه می شود. می توان گفت در سایر فصول سال این خیابان طبیعتی زیبا و معمولی دارد ولی در فصل پاییز خارق العاده است. این خیابان ۲/۴ کیلومتر است و حدود ۵۰۰ درخت در دو طرف آن با فاصله ای برابر قرار دارند که پرسپکتیو ایده عالی برای نقاشی و عکاسی پدید آورده است.

پاییز در کشور ژاپن

شاخه‌های درختان تا

وسط خیابان آمده و سایبانی شگفت‌انگیز

بر روی جاده پهن کرده است.

می توانید به آرامی با یک موتور

یا خودرویی بدون سقف در این خیابان حرکت کنید

و از زیبایی آن لذت ببرید.

رنگ‌های گرم پاییزی را تحسین کنید

و اگر دوست داشتید

برگ‌ها را جلوی چشم خود بگیرید و لمس کنید.

جشنواره های پاییزی ژاپن:

با شروع فصل پاییز

جشنواره های خیابانی پاییزی

در ژاپن رونق می گیرد. شاید باورتان نشود

ولی ژاپنی ها در فصل پائیز مدام در حال جشن گرفتن هستند.

در شهرهای مختلف

ژاپن فستیوال ها و جشن های متعددی برگزار می شود.

بسیاری از این فستیوال ها شهرت جهانی دارند.

برخی از جشنواره های پاییزی ژاپن آنقدر محبوب

و مشهور شده اند که بسیاری از گردشگران

برنامه سفر خود بر اساس تاریخ برگزاری

این جشنواره تنظیم می کنند تا حتما

در هنگام برپایی فستیوال در ژاپن باشند.

 


نوشته شده توسط عفیفه خدنگی – در تاریخ ۱۰ مهر ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه