کاپادوکیا، محوطه ای مسحور کننده در ترکیه: شاید هیچ وقت امکان بازدید از سیاره ای… یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷

کاپادوکیا، محوطه ای مسحور کننده در ترکیه:

شاید هیچ وقت امکان بازدید از سیاره ای دیگر در زندگی دست ندهد ولی رفتن به کاپادوکیا در ترکیه شدنی است. آنجا حسی شبیه به بازدید از سیاره ای دیگر را تجربه خواهید کرد. کاپادوکیا از شهرهای سنگی معروف جهان و منطقه ای تاریخی و بسیار با قدمت در استان نوشهیر ترکیه است. محوطه ای بسیار مناسب برای طبیعت گردی، بالون سواری و برنامه های متنوع دیگر. این مکان چنان زیبا و جادویی است که کلمات برای توصیف زیبایی آن کافی نیست. اگر بخواهید همه ی کاپادوکیا را بگردید باید حداقل یک هفته در آنجا اقامت کنید. شک نکنید که اقامت در آنجا بهترین تجربه عمرتان خواهد شد. با اراول همراه شوید تا به با هم این حس شیرین را تجربه کنیم.

کاپادوکیا در ترکیه

کاپادوکیا(Cappadocia)به معنی سرزمین اسب های زیباست. محوطه ای سات که جاذبه های تاریخی، جغرافیایی و فرهنگی زیاد دارد. آنجا قلعه هایی وجود دارد که سال های نه چندان دور، برده ها را آنجا نگهداری می کردند. به کل در محوطه ی کاپادوکیا ۴ مکان دیدنی مهم به نام های نیگده، کایسری، نوشیر و آکسارای وجود دارد.

 

بالون سواری در کاپادوکیا:

از  مناطق زیبا و محسور کننده کاپادوکیا روستای گورمه است که به زیباترین روستای جهان نیز معروف است. اینجا همان مکانی است که بالون سواری معرکه ای دارد. دز آنجا برنامه گردش بالون ها هر روز صبح صورت می گیرد. بالون ها آسمان این روستا را رنگارنگ می کنند. هرگز نمی توانید منظره خیره‌ کننده این پرنده های زیبا را فراموش کنید.

کاپادوکیا از ارزان‌ترین مکان‌های دنیا برای بالون سواری است. شاید اماکن دیگری هم ارزان تر از اینجا وجود داشته باشند ولی قطعا به زیبایی کاپادوکیای ترکیه نیستند.

کاپادوکیا در ترکیه

شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا در ترکیه:

کاپادوکیا تنها روی زمین جاذبه ندارد بلکه در زیرزمین های آن نیز خبرهای زیادی است. شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا از دوره برنز به یادگار مانده اند. مشهورترین شهر زیرزمینی آن هم شهر کایماکلی است که از دوره بیزانس است. این شهرها سال‌ها پنهان بودند ولی در سال ۲۰۱۴ یکی از بزرگترین آن ها کشف شد. شهرهای زیرزمینی از مدرسه، اصطبل و دیگر ملزومات زندگی برخوردارند. فکر کردن به چنین پدیده ای مسحور کننده است. ظاهرا مسیحیان این شهرها را برای در امان ماندن از هجوم اقوام عرب و ایرانی می ساخته اند. بسیاری از این اتاق ها به وسیله تونل به هم راه دارند. شهرهای افسانه ای ۸ طبقه است و بعضی از آن ها هنوز مسکونی است. توریست ها فقط می توانند از ۴ طبقه فوقانی آن بازدید کنند.

کاپادوکیا در ترکیه

دره سرخ کاپادوکیا در ترکیه:

یکی از تورهای کاپادوکیا تور دره سرخ است. این منطقه دره هایی به رنگ صورتی، زرد و نارنجی دارد. آنجا را باغ های سبز، تاکستان های انگور، و مراتع وسیع در بر گرفته است. در میان این دره کلیسایی قدیمی از دوره بیزانس نیز وجود دارد.

کاپادوکیا در ترکیه

معبد اسکی گوموسلور:

از دیگر دیدنی های کاپادوکیا معبد اسکی گوموسلر است

که در ده کیلومتری شمال شرق شهر نیجده پهن شده است.

در آنجا نقش هایی مشاهده می شود

که از قرن یازدهم میلادی به جای مانده اند.

کاپادوکیا در ترکیه

غارهای مسکونی کاپادوکیا در ترکیه:

در غارهای کاپادوکیا هتل ها و خوابگاه هایی تعبیه شده است

که خوشبختانه، تنها برای مسافران ثروتمند نیست بلکه با هر بودجه ای می توان در آنجا اقامت کرد.

این اتاق ها به صورت طبیعی خنک هستند

و از رطوبت کافی برخوردارند.

کاپادوکیا در ترکیه

منظره طلوع خورشید در کاپادوکیا:

 

اگر شما جزو کسانی هستید که کمپ زدن در ترکیه را انتخاب کرده اید، مجبورید سحرخیز باشید چون در کاپادوکیا خورشید ساعت ۳۰: ۴ طلوع می کند.

دیدن منظره طلوع خورشید در آنجا به یک میلیون دلار می ‌ارزد.

دیدن این که چگونه رنگ آسمان از نارنجی تا بژ تغییر می‌کند خیره کننده است.

به خصوص که خیلی زود صدها بالونِ رنگارنگ در آسمان نمایان می شوند.

کاپادوکیا در ترکیه

فصل سفر به کاپادوکیا در ترکیه:

کاپادوکیا تنها یک مقصد تابستانی نیست،

بلکه می توانید از آن در طول سال لذت ببرد.

کاپادوکیا در ترکیه

این منطقه زمستان های برفی زیبایی دارد.

آب و هوای کاپادوکیا غیر قابل‌پیش‌بینی است

و گاهی در ماه مارس هم شاهد بارش برف است.

 


نوشته شده توسط عفیفه خدنگی – در تاریخ ۱۴ مهر ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه