کتاب راهنمای میشلن کتاب راهنمای میشلن (Guide Michelin) از سری کتاب‌های راهنمایی است که شرکت لاستیک… یکشنبه ۲۵ آذر ۹۷

کتاب راهنمای میشلن

کتاب راهنمای میشلن (Guide Michelin) از سری کتاب‌های راهنمایی است که شرکت لاستیک سازی میشلن در فرانسه آن را منتشر می‌کند. در میان این کتاب‌ها مشهورترین اثر کتابی است که به ارزیابی کیفیت غذای رستوران ها و نشان دادن آن با ستاره پرداخته است و کتاب راهنمای رستوران میشلن نامیده می‌شود. رنگ جلد این کتاب همواره قرمز است و به همین دلیل کتاب قرمز میشلن (Guide rouge) نیز نامیده می‌شود. فروش سالیانه این کتاب که رستوران‌های چندین کشور مختلف را بررسی کرده‌ است، از یک میلیون جلد در سال فراتر می‌رود. عنوان دیگر این سری از کتاب‌ها راهنمای سفر میشلن است که رنگ جلد آن سبز می‌باشد و به فرانسوی Guide vert نامیده می‌شود. این کتاب به معرفی مکان ها و نقشه جاده‌های چندین کشور پرداخته‌است. در ادامه با اراول همراه باشید تا شما را با این کتاب راهنمای جذاب اشنا کنیم.

کتاب راهنمای میشلن

تاریخچه میشلن

این کتاب توسط برادران میشلن، «آندره» و «ادوارد» که یک کارخانه تایر سازی در فرانسه داشتند ابداع گردید. اولین بار این شرکت لاستیک سازی برای ارزیابی و تشویق رستوران های بین راهی در فرانسه کتاب راهنمایی را در سال ۱۹۰۰ منتشر کرد و در سال ۱۹۲۶ ارزیابی مخفیانه رستوران های بین راهی را با استفاده از سه ستاره که در واقع بیانگر سطح رستوران ها بود، آغاز کرد. اما دلیل اینکه یک شرکت لاستیک سازی به معرفی رستورانهای بین راهی می پرداخت چه بود؟ در واقع برادرها امید داشتند که با معرفی تمام اماکنی که یک نفر می‌تواند با اتومبیل برود، مردم بیشتری به سمت خرید ماشین و در نتیجه خرید تایر جذب شوند.

تاریخ راهنمای میشلن از آن جهت ارزشمند و قابل توجه است که اطلاعات زیادی درباره بازرس‌های آن فاش نشده و این بازرس‌ها هستند که تصمیم حیاتی را درباره سرنوشت بسیاری از رستوران‌ها و سرآشپزها می‌گیرند. این راهنما مورد انتقادهایی نیز واقع شد که اکثراً معتقد بودند توجه خاصی به رستوران‌های فرانسوی دارد و بدون منطق رستوران‌های منتخب ستاره میشلن را بر می‌گزیند. بعد از این اظهارات، راهنما خود را با تغییرات فرهنگی وفق داد و در واقع با انتشار اولین و آخرین نسخه سنگاپوری رویداد جدیدی آفرید. در این راهنمای سنگاپوری برای اولین بار به دکه‌های خیابانی ستاره داده می‌شد.

کتاب راهنمای میشلن

ستاره میشلن چیست؟

توجه به کیفیت، فنون تخصصی کار، نوع مواد غذایی و سازگاری آنها با یکدیگر از جمله ویژگی هایی

است که برای اعطای ستاره میشلن از صفر تا سه در نظر گرفته می شود. اول بهتر است بدانید که میشلن

تنها در مناطق مشخصی فعالیت می‌کند و اگر رستورانی در این مناطق تحت پوشش نبود، نمی‌تواند

ستاره دریافت کند. معمولاً بازرس‌های مسئول ارزیابی رستوران‌ها به صورت ناشناس سر زده و هرگز

یک رستوران نمی‌داند که چه زمانی باید منتظرشان باشد. آن‌ها معمولاً در سکوت نشسته و با دقت به

بررسی خدمات و کیفیت می‌پردازند و اگر غذایی فراتر از سطح معمول به آن‌ها ارائه شود شانس ستاره دار شدن را خواهد داشت.

رستوران‌هایی که اولین ستاره را دریافت می‌کنند، می‌توانند انتظار کسب و کار پر رونق و توجه رسانه‌ای را داشته باشند. البته این توجه، فشارهای بیشتری را نیز معطوف رستوران خواهد کرد. در حقیقت دریافت یک ستاره میشلن چنان فشار احساسی‌ای روی سر آشپزها وارد می‌کند که حاضر نیستند به هیچ قیمتی اعتبار ستاره‌ خود را از دست بدهند. اگر رستورانی در یک شهر کوچک موفق به کسب ستاره میشلن شود، باید خود را حسابی آماده کند. بعد از دریافت ستاره اول، معمولاً همه برای کسب ستاره‌های بعدی سخت تلاش می‌کنند اما این کار سال‌ها و حتی دهه‌ها زمان برده و باید خودشان را برای این تلاش طولانی و سخت آماده کنند.

نحوه ارزیابی چگونه است؟

میشلن برتری رستورانها را با دادن یک تا سه ستاره مشخص می کند:

یک ستاره (★): بسیار خوشمزه! (دارای سطح خوب و در حد و اندازه های مناسب)

دو ستاره (★★): مزه عالی! (چشیدن طعم غذاهای این رستوران، ارزش دور شدن از مسیر را در طی یک سفر دارد)

سه ستاره (★★★): طعم استثنایی! (چشیدن طعم غذاهای این رستوران، ارزش انجام سفر بخاطر آن را دارد)

اگرچه ستاره‌های میشلن می‌توانند انبوه مشتریان جدید را با خود به ارمغان آورند، اما این مقوله می‌تواند

سبب تغییرات متعددی در کسب و کار رستوران‌ها شود. بعد از شناخته شدن توسط راهنما، بر روی اعمال

و گفتار رستوران یا آشپز یک ذره بین بزرگ قرار داشته و آنها را از یک سر آشپز به یک شخصیت تبدیل می‌کند.

 

 

 


گردآوری شده توسط: راضیه احمدی | ۲۴ آذر ۹۷ | منبع: ایوار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه