هواپیمایی بازرگانی از چه زمانی در جهان شروع شد؟ پرواز و هواپیمایی مدرن به صورتی… سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۸

هواپیمایی بازرگانی از چه زمانی در جهان شروع شد؟

پرواز و هواپیمایی مدرن به صورتی که ما هم اکنون از آن استفاده می کنیم نتیجه سال ها تحقیق، تجربه و تلاش افراد مختلف است که در سال ۱۹۰۳ وارد مرحله جدیدی شد. از این سال که هواپیما اختراع شد تا آغاز پیدایش هواپیمای مسافری، پیشرفت این صنعت سرعت غیر قابل تصوری داشته است. در کمتر از ۱۰۰ سال آرزوی بشر از رؤیا به حقیقت پیوست و به پیشرفت های اعجاب انگیری در زمینه طرح، ساخت، قدرت، سرعت و آسایش هواپیمای مدرن انجامید. امروز مروی خواهیم داشت بر آغاز کار هواپیمایی بازرگانی در جهان. با ما همراه باشید.

هواپیمایی بازرگانی

به نتیجه رسیدن ایده های نخستین بشر که هواپیمایی را در دنیا به این مقام رساند، مدیون دو عامل است؛ یکی آرزوهای دیرینه انسان به پرواز و دیگری نیاز کشورهای در حال جنگ به برتری قدرت هوانوردی در جنگ های اول و دوم جهانی، به عبارت دیگر به همان اندازه که هواپیما تاثیر به سزایی بر روی سرنوشت و مسیر جنگ داشت، جنگ نیز عامل بسیار مهمی در تکامل هواپیما بود. مضافا شناخت اهمیت این وسیله حمل و نقل هوایی راحت و سریع و ارزش خدمات آن به بشریت و در نهایت اهمیت اقتصادی آن بود که پیشرفت این صنعت و ایجاد این همه شرکت های هواپیمایی در جهان را موجب گردید. استفاده بیش تر از هواپیما در سال های پس از جنگ جهانی اول آغاز شد. پس از جنگ، از هواپیماهایی که دیگر مصرف جنگی نداشتند برای حمل و نقل پست، کالا و مسافر استفاده شد.

هواپیمایی بازرگانی از اروپا شروع شد

به درستی می توان گفت که بعد از جنگ جهانی اول، مسافرت هوایی در حقیقت پیش از آمریکا در اروپا آغاز شد و با سرعت رشد کرد. در همین زمان حمل پست و بار در آمریکا در حال پیشرفت بود. اما به مرور آمریکا در کلیه جوانب حمل و نقل هوایی به پای اروپا رسید و تا حدی نیز سبقت گرفت. در اوایل دهه ۱۹۲۰ کشورهای انگلستان، فرانسه و آلمان با طرح های اصیلی که خود ابداع کرده بودند، صنعت هواپیماسازی را توسعه دادند. در این موفقیت ها کمک مالی دولت ها به خصوص سویس بی تأثیر نبود.

دست کم ۱۰ شرکت هواپیمایی، شهرهای اصلی اروپا را به هم وصل می کردند. در سال ۱۹۲۱ شرکت هواپیمایی ک ال ام (KLM) هلند اولین دفتر فروش بلیت هوایی جهان را در آمستردام افتتاح کرد؛ یک سرویس اتوبوس بین شهر و فرودگاه برای حمل مسافران برقرار کرد و یک هتل و رستوران در فرودگاه راه انداخت. به مرور هواپیماهای بازرگانی مسافری از هر نظر پیشرفت بسیار چشمگیری داشته اند. امروزه شرکت های هواپیمایی، مسافرت هوایی را برای عده زیادی امکان پذیر کرده و به صورت باصرفه ترین وسیله مسافرت در آورده اند و پیش بینی می شود ظرف ۱۰ سال آینده، تعداد مسافرت هوایی به دو برابر میزان فعلی برسد.

هواپیمای بازرگانی

معایب اوج گرفتن سفرهای هوایی

این سرعت رشد، البته مسایل جدیدی مانند ترافیک هوایی و تراکم فرودگاه ها را پیش خواهد آورد. همچنین آلودگی صوتی و آلودگی هوا به ویژه در اطراف فرودگاه ها و در نتیجه نارضایی ساکنان این نواحی از مسایلی است که افکار مقامات هواپیمایی بازرگانی را مشغول کرده است.

انواع هواپیمایی بازرگانی

تا سال های ۱۹۵۲ هواپیماهای بازرگانی همگی دارای پروانه بودند. این هواپیماها از هواپیماهای دو موتوره دی سی ۱ آغاز شد و بعد دی سی ۲ و ۳ با سرعتی در حدود ۱۹۰ مایل در ساعت و تا آخرین نسل هواپیماهای پروانه دار که نمونه  پیشرفته آن هواپیمای چهار موتوره دی سی ۷ بود و سرعتی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ مایل در ساعت داشت.

در سال ۱۹۵۲ انگلستان نخستین هواپیمای بازرگانی جت کامت (Comet) را به بازار عرضه کرد.

متأسفانه استفاده از این هواپیما به دلیل نقص های فنی متعددی که داشت

و سوانحی که یکی بعد از دیگری برایش رخ داد، بعد از انجام چند پرواز،

برای همیشه متوقف شد و نخستین جت مسافری جهان ناکام ماند.

پس از شکست کامت، کشور فرانسه نخستین جت بازرگانی خود، کاراول

را آماده پرواز کرد و این هواپیما در سال ۱۹۵۹ توسط ارفرانس و اس اس وارد سرویس شد.

نخستین جت بازرگانی بویینگ

هم زمان شرکت هواپیماسازی بویینگ (Boeing) نخستین جت بازرگانی خود

بویینگ ۷۰۷ را ساخت و اولین پرواز این هواپیما در روز ۲۶ اکتبر ۱۹۵۸ توسط شرکت هواپیمایی پان امریکن بین نیویورک – پاریس

انجام شد. در حقیقت این آغاز ورود هواپیمایی بازرگانی به دوره جت است.

یک سال بعد از این پرواز در روز ۱۸ سپتامبر ۱۹۵۹، شرکت های یونایتد و دلتا،

استفاده از هواپیمای دی سی ۸، نخستین هواپیمای جت ساخت مک دانل داگلاس (McDonnell Douglas) را آغاز کردند.

پس از آن، هر دو شرکت بویینگ و مك دانل انواع دیگر هواپیماهای جت را به بازار عرضه کردند. عاقبت در روز ۱ ژانویه ۱۹۷۰ نخستین هواپیمای بدنه وسیع به نام جامبوجت بویینگ ۷۴۷ وارد خدمت هواپیمایی بازرگانی گردید و در حدود یک سال و نیم بعد هواپیمای دی سی ۱۰ وارد پرواز شد. این دو شرکت هواپیماسازی آمریکا که تا پیش از به وجود آمدن ارباس بزرگترین شرکت های هواپیماسازی های جهان بودند در روز اول آگوست ۱۹۹۷ ادغام شدند.

در سال ۱۹۷۰ یک شرکت هواپیماسازی جدید توسط دو کشور فرانسه و آلمان به نام ارباس تأسیس شد و سپس کشورهای انگلستان و اسپانیا نیز به آنها پیوستند. این شرکت جدید نیز انواع هواپیماهای مختلف ساخت و در تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۰۵ اولین پرواز بزرگ ترین هواپیمای مسافری خود، ارباس ۳۸۰، را به آسمان فرستاد. این هواپیما در سال ۲۰۰۶ پروازهای مسافری خود را آغاز کرد. در ضمن دارای دوطبقه و چهار موتور با حداکثر سرعت ۶۵۲ مایل در ساعت (۱۰۴۹ کیلومتر / ساعت) بود که می توانست بین ۵۵۵ تا ۸۴۰ مسافر را حمل نماید.

از آخرین هواپیماهایی که ساخته شده و حدود سال

۲۰۰۸ وارد خدمت شده، هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ است.

یکی از مزایای این هواپیمای پیشرفته، صرفه جویی در

سوخت است که پیش بینی می شود ۲۰ درصد کمتر

از هواپیماهای دیگر سوخت مصرف نماید. در نخستین

هواپیمای ماورای صوت کنکورد در سال ۱۹۷۶ پرواز خود

را آغاز کرد و پس از ۲۷ سال پرواز در دو هواپیمایی بازرگانی

بریتیش ارویز و ارفرانس، برای همیشه متوقف گردید.

عدم موفقیت این هواپیما دلایل متعددی دارد که از

حوصله این مقاله خارج است.

اراول: سفر، جاذبه، تجربه

برای رزرو بلیط هواپیما، تور و هتل با شماره ۳۸۰۹۲ – ۰۵۱ تماس بگیرید.

 


منبع: تاریخچه هواپیمایی بازرگانی در ایران، عباس عطروش | مجله گردشگری اراول

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه