اِربی‌اِن‌بی و اقامت رایگان به بیماران مبتلا به سرطان امروزه هزینه‌های وحشتناک درمان سرطان توان… پنجشنبه ۱۶ خرداد ۹۸

اِربی‌اِن‌بی و اقامت رایگان به بیماران مبتلا به سرطان

امروزه هزینه‌های وحشتناک درمان سرطان توان خانواده‌ها را به‌کلی گرفته است، خصوصاً آنهایی که مجبور اند برای استفاده از خدمات درمان به نقاط دیگر دنیا سفر کنند. اکنون این دسته از بیماران مبتلا به سرطان و همینطور افرادی که برای مراقبت همراه آنها هستند به لطف شرکت اِربی‌اِن‌بی[۱] مسیر هموارتری پیش روی خود دارند. اقامت رایگان هدیه جدید شرکت اِربی‌اِن‌بی به بیماران سرطانی است. 

شرکت اِربی‌اِن‌بی در راستای طرح «خانه‌های باز» که  در سپتمابر سال ۲۰۱۸ به عموم مردم معرفی کرد، این هفته طی اعلامیه‌ای عنوان کرد به بیماران مبتلا به سرطان و همراهان ایشان،  اقامت رایگان اعطاء خواهد کرد. با این اقدام بیماران مبتلا به سرطان – که مجبورند هزینه‌های سرسام‌آور درمان سرطان را در ایالات متحده بپردازند – دیگر نگرانی از بابت هزینه‌های اقامت نخواند داشت.

تنها در سال ۲۰۱۸ بیماران مبتلا به سرطان حدود چهار میلیارد دلار از جیب خود صرف هزینه‌های درمانی کردند. اینکه در انتهای روز محلی مناسب و  رایگان برای خواب و استراحت داشته باشند کمی از بار این هزینه‌ها خواهد کاست. البته برای تقبل هزینه‌های اقامت، بیماران بایستی مدرکی از میزان درآمد خود ارائه دهند و با توجه به درآمد و اندازۀ خانوار، صلاحیت دریافت این خدمت تعیین می‌شود.

اقامت رایگان

شایان ذکر است که هدف طرح «خانه‌های باز» صرفاً کمک به بیماران مبتلا به سرطان نیست. ایدۀ این پروژه در سال ۲۰۱۲ مطرح شد. زمانی که اِربی‌اِن‌بی اقامت‌گاه‌های خود را در اختیار مردمی گذاشت که از طوفان شدید سندی می‌گریختند. همچنین، این پروژه به اقامت پناه‌جویانی کمک کرده است که از سرتاسر جهان به دیگر کشورها مهاجرت می‌کنند.

از آن زمان تاکنون، این پروژه موجب نجات هزاران نفر شده است. همین سال پیش مردمی که در ایالت کارولینا از طوفان فلورانس می‌گریختند از طریق این طرح محلی برای اقامت در اختیارشان قرار گرفت.

اِربی‌اِن‌بی تا کنون به وسیله این طرح دوهزار بیمار را تحت پوشش

اقامت رایگان داده است. همچنین، این شرکت وعده داده  تا سال ۲۰۲۲،

به صدهزار نفر اقامت رایگان اعطاء خواهد داد. اگرچه این

تعداد رقم بزرگی است اما به دیدن چهره‌های قدردان مردم می‌ارزد.

یکی از بیمارانی که از این طرح استفاده کرده بود اظهار کرد:

«محل اقامت ما یک مایل تا بیمارستان فاصله داشت و باعث می‌شد

در طول درمان آرامش خاطر بیشتری داشته باشم. حقیقتاً برای

ما نعمت بزرگی بود زیرا اکنون بیماریم رو به بهبودی است.»

 


ترجمه از رسول اقبال نیا – منبع: mnn.com

[۱] Airbnb

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه