گردشگران عراقی برای سلامت در مشهد گردشگران عراقی در سال گذشته علاوه بر برنامه های… سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷

گردشگران عراقی برای سلامت در مشهد

گردشگران عراقی در سال گذشته علاوه بر برنامه های مختلف تفریحی و زیارتی با هدف دیگری نیز به ایران سفر کرده اند. از مهم ترین دلایل سفرگردشگران سلامت عراقی به مشهد درمان بیماری های صعب العلاج مثل سرطان به خصوص سرطان پستان، سرطان کودکان، بیماری های چشم، بیماری های  دستگاه گوارش، انواع عمل زیبایی مثل کاشت مو و به خصوص جراحی بینی بوده است. بنا بر سخن سرکنسول کشور عراق در مشهد در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۰۰ هزار گردشگر سلامت عراقی در بیمارستان های مشهد درمان شده اند.

گردشگران عراقی

تعداد گردشگران سلامت در سال گذشته بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر برآورد شده است. به گزارش ایرنا، دکتر شریف یاسین روز سه شنبه در بازدید از بیمارستان تخصصی چشم اعلام کرده است: در این مدت ۲ میلیون زائر عراقی برای زیارت به مشهد سفر کرده اند و پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۵میلیون مسافر عراقی به مشهد بیایند.

 

دکتر یاسین پور اعلام کرد که بیماری های صعب العلاج مثل سرطان به خصوص سرطان های کودکان، سرطانِ پستان، بیماری های چشمی، دستگاه گوارش، عمل های زیبایی همچون کاشتن مو و خصوصا جراحی بینی بیشترین دلیل سفر گردشگران سلامت عراقی به مشهد بوده است.

گردشگران عراقی

دکتر یاسین اضافه کرد: بیمارستان ها و مراکز درمانی مشهد از کادری مجرب و پزشکانی متبحر برخوردارند . این امتیاز را باید به همجواری دو کشور ایران و عراق و اشتراکات فرهنگی و مذهبی آن ها اضافه کرد تا علت سفرهای زیاد فی مابین را بتوان درک کرد. پیش از این گردشگران عراقی برای درمان اغلب به کشورهای اردن وترکیه رهسپار می شدند.

سرکنسول کشور عراق در مشهد به یکی از چالش های این صنعت اشاره کرد و آن هم فعالیت دلال ها و مترجمان عرب زبان برای هدایت بیماران به مراکز درمانی است. وی گفت: بعضی از این دلالان با حیله و فریب از گردشگران عراقی اخاذی می کنند و مسافران را به مراکز درمانی مورد نظر خود راهی می کنند.

آقای شریف یاسین در واکنش به گزارش روزنامه گاردین در خصوص فساد اخلاقی زائران عراقی در مشهد اظهار کرد: مطرح شدن این مسائل با هدف تخریب روابط خوب عراق و ایران است. وی افزود: احتمال دارد تخلفات محدودی توسط گردشگران عراقی رخ داده باشد ولی این موضوع عمومیت ندارد.

در این میان دکتر علیرضا اسماعیلی،

مدیر عامل بیمارستان تخصصی چشم «بینا»،

اظهار کرد: از ابتدای تاسیس این بیمارستان

در شهریور سال ۹۷ تاکنون بیش از ۷۵۰ بیمار مبتلا به

بیماری های چشمی مختلف در این بیمارستان

درمان شده اند و بیشتر بیماران پذیرش شده

در بیمارستان خارجی بوده اند. در این بین

گردشگران سلامت عراقی ۵۰ % از بیماران این بیمارستان

را در بر می گیرند و بقیه از کشورهای حوزه خلیج فارس،

تاجیکستان، افغانستان و ترکمنستان مراجعه می کنند.

وی افزود:

هزینه بیماران خارجی

در بیمارستان تخصصی چشم

بینا بر اساس تعرفه های معین

و ۲ برابر بیماران ایرانی می باشد.

 


۱۲ بهمن ۹۷ | اراول

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه