آب گرفتگی در آثار تاریخی یزد مدیر کل مدیریت بحران استانداری شهر تاریخی یزد از… شنبه ۱۱ اسفند ۹۷

آب گرفتگی در آثار تاریخی یزد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری شهر تاریخی یزد از خرابی چند مورد منزل مسکونی تاریخی در بافت تاریخی جهانی یزد خبر داده است. این خبر که در شبکه های اجتماعی پیچیده هیچگونه ارتباطی با آب گرفتگی چند روز پیش ندارد. بررسی های صورت گرفته نشان می دهد این آب گرفتگی عمدی بوده و مالکان با هدف تخریب بنای تاریخی دست به چنین کاری زده اند.

ادامه گزارش را در اراول بخوانید.

آقای هادی هادی نسب با اشاره به بارش بی سابقه باران در سطح استان یزد، اظهار کرده است: «طی دو روز گذشته بیشتر از ۴۱ میلی متر بارش باران در شهر یزد ثبت شده است».

آقای هادی نسب با اظهار اینکه خوشبختانه هیچ گونه خسارتی به علت آب گرفتگی و بارش برف و باران در سطح شهر تاریخی یزد به وجود نیامده   آب گرفتگی را از چالش های جدّی بارندگی روزهای اخیر در شهر یزد عنوان کرده و گفته است: در بارندگی های اخیر ۲۸ نقطه در سطح شهر یزد دچار آب گرفتگی شده که با حاضر شدن به موقع امدادگران در محل عملیات تخلیه محل و آزاد کردن مسیر صورت گرفته است.

ستاد مدیریت بحران استانداری برای پیشگیری از خسارات احتمالی وقوع سیل در یزد برنامه هایی در دستور کار قرار داده است. مدیرکل مدیرت بحران استانداری یزد به اقداماتی اشاره کرده که در این راستا انجام داده اند. ایجاد کانال های برای هدایت آب و جانمایی صحیح آن ها، حفر چاه های سطحی و ساخت سیل بند در مسیرهای مشخص بعضی از این اقدامات بوده اند. مدیر ستاد بحران گفته است: « متأسفانه جانمایی و نحوه اجرای کانال مسیر بلوار شهید دهقان یزد که به منظور خروج آب های سطحی از سطح آسفالت احداث شده بود مناسب نبود و قرار شده شهرداری نسبت به اصلاح این طرح اقداماتی دیگر انجام دهد».

این مسئول در مورد گرفتاری بعضی از شهروندان در ارتفاعات سخوید، تصریح کرده است:

«حضور وسایل نقلیه شخصی با ظرفیتی بیش از حد و بارش برف در پیست

سخوید یزد منجر به ایجاد گره ترافیکی و وحشت چند تن از همشهریان شده

که با حضور عوامل راهور و راهداران اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای

بعد از حدود ۳ ساعت مسیر باز شده است».

مدیر کل مدیریت بحران استانداری شهر تاریخی یزد

در پایان با بیان این که خوشبختانه مدیریت بحران خوبی

در سطح استان یزد طی ۲ روز گذشته انجام شده است، گفت:

ایمن سازی بیش از پیش شهر یزد در برابر بحران های طبیعی

در دستور کار ستاد مدیریت بحران استانداری و دستگاه های

مرتبط قرار گرفته است.

 


۹ اسفند ۹۷ | منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه

  1. خب شاید اون بیچاره ها هم حق دارن، میراث فرهنگی ک هیچ کاری نمیکنه و این خونه ها رو. ب حال خودش رها کرده، چرا مالکا نباید بتونن رو ملک خودشون هر کار میخوان بکنن، گناه کردن ک ملک تاریخی دارن عایا؟

    • موبایل: ۰۹۱۵۷۲۳۸۷۶
  2. مدیر سایت

    سلام شهره عزیز! حرف شما کاملا منطقی و به جاست. به نظر میاد مالکین حق تصرف بر ابنیه خودشون رو دارند ولی ای کاش به جای تخریب آثار تاریخی و ساختن برج ها و پروژه های مسکونی و تجاری و به جای فکر کردن به سوددهی صِرف کمی به فکر کار فرهنگی باشن و از این بنای تاریخی که گذشتگانشون برای اون ها به یادگار گذاشتن در راه دیگه ای استفاده بکنند. راه های زیادی وجود داره که بشه یک بنای تاریخی رو حفظ کرد تا شکل اولیه ش رو از دست نده مثل ساختن اقامتگاه بومگردی، احداث فرهنگسرا و حتی رستوران و کافی شاپ سنتی.

    • موبایل: ۰۹۱۵۶۵۵۲۸۶۴