رستوران‌های بین‌المللی | تور مشهد مشهد شهری پر گردشگر بوده و همواره میزبان مسافرانی از… پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸

رستوران‌های بین‌المللی | تور مشهد

مشهد شهری پر گردشگر بوده و همواره میزبان مسافرانی از ملیت های مختلف است. طبیعی است که این ملیت های مختلف فرهنگ غذایی خودشان را نیز به این شهر بیاورند. از این گذشته خود مشهدی ها به شکم گردی علاقه زیادی دارند و مسافرانی هم که به مشهد می آیند معمولا سعی می کنند هزینه ای برای رفتن به رستوران های برتر و معروف شهر کنار بگذارند. امروز قصد داریم چند نمونه از رستوران های بین المللی مشهد را خدمتتان معرفی کنیم. بعضی از این رستوران ها در سایر شهرهای کشور سابقه ندارد یا اینکه می توان گفت مشهد آغازگر آن بوده است. مثلا چیزی درباره غذاهای لبنانی یا غذاهای افغانی شنیده اید؟؟ با ما همراه باشید تا درباره رستوران‌های مشهد برای غذاهای چینی، ایتالیایی، عربی، افغانی، ترکی و ترکمنی را گفتگو کنیم.

بلیط سفر به مشهد را از وب سایت اراول تهیه کنید

رستوران بین‌المللی مشهد

۱.غذاهای ترکی در رستوران‌های بین‌المللی مشهد

در مشهد رستوران‌های بین‌المللی که غذای ترکی سرو می کنند فراوان است، چه غذاهای سنتی مثل کباب و چه فست‌فودهای ترکی. اما ما امروز سه تا از معروف ترین هایشان را خدمتتان معرفی می کنیم. اول از هر چیز بد نیست بدانید کباب ترکی که مُعرف حضور همه هست اسم اصلی اش «دونر» یا «دُنر» است. رستورانی هم در مشهد به همین نام وجود دارد که اختصاص به فست فودهای ترکی دارد. در ادامه بیشتر راجع به آن بخوانید.

فست فود بابا دنر

فست فود بابا دنر با منویی از غذاهای ترکیه ای و ساندویچ ها توجه شکم گردها رو به خودش جلب کرده است. دنرهای محبوب این رستوران ساندویچ دنرِ گوشت و پنیر، دنرِ گوشت پرسی و پیده دنر است. غذاهای محبوب دیگری مثل اسکندر کباب، لاح معجون، بورک گوشت و پنیر، بورک اسفناج و پنیر و بورک سیب زمینی و پنیر هم در آنجا پر طرفدار است. این رستوران که به ادعای صاحبش اولین رستوران ترکی ارگانیک کشور به شمار می رود پرسنلی بسیار محترم دارد و با چای کمر باریک ترکی از شما استقبال می کند. در ضمن اینترنت هم در فضای رستوران رایگان است. پس تا می توانید عکس بگیرید و در فضای مجازی به اشتراک بگذراید تا آن هایی که عاشق غذای ترکی هستند دلشان آب شود.

آدرس: بین وکیل اباد ۲۵ و دانش آموز- تلفن: ۰۵۱۳۶۰۱۶۹۲۰

رستوران بین‌المللی مشهد

حالا که اسمی از بورک آورده شد بد نیست بدانید که این غذا از معروف ‌ترین میان وعده‌ها در میان ترک هاست. بورک (به ترکی Börek) میان وعده ای فوق العاده پرطرفدار در کشور ترکیه است که با خمیر نان یا شیرینی، معروف به خمیر یوفکا و مواد مختلفی درون آن بنا بر ذائقه پیچیده می شود.

رستوران بورک

در مشهد هم رستورانی به نام بورک وجود دارد که از فضایی شیک در محله ای خوب برخوردار است. این رستوران مناسب مهمانی ها و مجالس است و برای ۳۰ نفر ظرفیت دارد. همه غذاها با کره سرخ می شود و در مواد اولیه از سوسیس و کالباس خبری نیست. گوشت ها از کشتار روز تهیه می شود و غالبا ران گوساله برای غذاهای ترکی استفاده می شود. این رستوران از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب در خدمت مشتریان است.

آدرس: بلوار استقلال، بین استقلال ۷ و ۹ – تلفن: ۰۵۱۳۶۱۰۸۳۸۵۰

رستوران بین‌المللی مشهد

رستوران برکت کباب

رستوران معروف ترکی بعدی برکت کباب است که یک ترک خوش ذوق با سر آشپزهای ترک آن را تابستان گذشته (سال ۹۷) راه انداخته است. در این رستوران می توانید طعم واقعی غذاهای استامبول را تجربه کنید. غذاهایی که تا به حال اسمشان را نشنیده اید مثل: بیتی کباب، بیتی سارما، گورچ، آلی نازیک بره، آباگانوش سورمه، ازگارا کوفته، آدنا کباب، کباب پاتلی جان و اورفا کباب. این رستوران برای نهار و شام در خدمت مشتریان است و غذاهای فست فودی مثل کباب ترکی و پیتزا تنوری و… هم دارد.

آدرس: بین وکیل آباد ۲۷ و ۲۹ (حد فاصل دانش آموز و دانشجو) -تلفن: ۳۸۹۰۷۴۷۴-۳۸۹۰۷۳۷۳-۳۸۹۰۷۲۷۲

رستوران بین‌المللی مشهد

۲.منوی ایتالیایی در رستوران‌های بین‌المللی مشهد

می توان گفت نه تنها ما ایرانی ها که همه دنیا با غذاهای ایتالیایی مثل پیتزا و لازانیا و پاستا آشنا هستند. خیلی از ما در خانه ها این غذاها را درست می کنیم ولی امتحان کردن غذاهای ایتالیایی در یک رستوران ایتالیایی که تمرکزش را بر یونیک بودن این غذاها گذاشته لطف دیگری دارد. به خصوص که امکان سفارش آنلاین و تلفنی آن هم وجود دارد. خلاصه اینکه کار حسابی برایمان راحت شده است. این نوع رستوران ها در مشهد زیاد دیده می شود ولی چند تا از معروف ترین هایش رستوران پای، رستوران میلان، نارون، لیو و… است.

رستوران ایتالیای پای

رستوران پای انواع غذاهای ایتالیایی از پاستا و لازانیا و استراگانوف تا استیک و فیله پارمُران را ارائه می کند و منویی دور و دراز دارد. کیفیت غذاهای آن خوب است ولی اگر خواستید سفارش بدهید غذا را با پیک برایتان بیاورند حتما از مدت زمان رسیدن غذا اطمینان حاصل کنید و سفارش کنید غذایتان سرد به دستتان نرسد. محبوب ترین غذای این رستوران در نظر مشتریان پیتزا پلو بوده است.

آدرس: بین وکیل آباد ۷۷ و ۷۹، شماره ۴۸ – تلفن: ۳۵۰۲۵۵۹۷

رستوران بین‌المللی مشهد

رستوران لیو

رستورانی خلوت، آرام و دنج با انواع پیتزاها و غذاهای ایتالیایی است. این رستوران منویی فوق العاده با انواع سالادهای دلپذیر دارد. رستوران لیو گرچه فضای شیک و بزرگ در محله ای خوب دارد ولی رستوران گرانی محسوب نمی شود. می توان گفت قیمت ها کمی از سطح متوسط بالاتر است. ساعت کاری آن از ۳ عصر تا ۱۲ شب است.

آدرس: بلوار احمدآباد، نبش ملاصدرا ۱۹- تلفن: ۳۸۴۰۳۳۹۰

رستوران بین‌المللی مشهد

رستوران میلان

رستوران میلان در یکی از بهترین نقاط تجاری مشهد قرار گرفته است. فضایی آرام با منویی از بهترین غذاهای فرنگی و به خصوص ایتالیایی مثل پاستا، لازانیا، اسپاگتی، استیک، ماهی سالمون و میگو دارد. پیتزاهای میلان با خمیر نازک یک میلی‌ متری در تنور سنگی طبخ می شود. این پیتزاها از پرطرفدارترین غذاهای میلان به شمار می رود. ساعت کاری رستوران از ۱۱ و نیم ظهر تا ۱۲ و نیم شب است.

آدرس: بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی ۲، هتل آپارتمان آران، طبقه اول- تلفن: ۳۷۶۶۲۷۷۷-۳۸۸۱۵۲۶۵

رستوران بین‌المللی مشهد

۳.غذاهای عربی در رستوران‌های بین‌المللی مشهد

همانطور که مستحضر هستید به دلیل اینکه مشهد شهری مذهبی و پایتخت معنوی جهان اسلام به شمار می رود هر ساله تعداد زیادی مسافر عرب به این شهر رفت و آمد می کنند. طبیعی است که این مردم غذا و سلایق خودشان را نیز به این شهر منتقل کرده باشند. به همین مناسبت مشهد از نظر رستوران های عربی با منوی غذاهای عربی و به خصوص لبنانی تقریبا غنی است. رستوران های غذای محلی و فست فودهای لبنانی مثل نسیم لبنان و لیالی خیلی پر طرفدار شده اند و تقریبا همه مشهدی ها و مسافران آن ها را می شناسند و غذاهایشان را امتحان کرده اند.

نسیم لبنان

نسیم لبنان رستورانی با انواع غذاهای خوشمزه و وسوسه کننده عربی و لبنانی است. تنها با یک بار امتحان کردن غذاهای مخصوص آن مشتری ثابت خواهید شد. منوی نسیم لبنان شامل غذاهایی مثل کبه، سجق گوشت، فطایر زعتر، توشکا لحمه، فطایر پنیر، متبل، بابا غنوج، حمص، بادنجانیه، فتوش، انواع پیتزاها با طعم عربی و… است. خاص ترین غذای نسیم لبنان شاورمای عربی است. برای نهار و شام می توانید روی نسیم لبنان حسب کنید یا اینکه به صورت آنلاین یا تلفنی غذایتان را سفارش بدهید.

رستوران بین‌المللی مشهد

آدرس شعبه ها:

بین وکیل آباد ۲۹ و ۳۱- تلفن: ۳۱۸۹۳

سه راه ادبیات، روبروی جهاد دانشگاهی

رستوران بین‌المللی مشهد

لیالی فرات

رستوران لیالی فرات آدم را یاد رودخانه دجله و فرات در عراق می اندازد. واقعا که مشهد با این همه مسافر و گردشگر عراقی به رستوران‌های بین‌المللی عراقی هم احتیاج داشت. در لیالی فرات انواع چلو به سبک عربی توسط سرآشپزهای عرب طبخ می شود و همان حوالی حرم مطهر از مشتریان مشهدی و غیر مشهدی پذیرایی می کند. فضای رستوران شیک و مرتب است و برای مراسم و جشن ها انتخاب خوبی به شمار می رود. این رستوران برای ۱۰۰ نفر ظرفیت دارد. منوی عربی آن شامل ماهی زغالی، سِمک محشی، تکه لحم، معلاگ، مرگه تِبسی و… است. برای صبحانه، نهار و شام می توانید روی لیالی فرات حساب کنید ولی صبحانه ها فرقی با صبحانه خودمان ندارد.

آدرس: خیابان امام رضا، داخل امام رضا ۱۶، قطعه دوم- تلفن: ۰۹۱۵۲۰۴۱۱۱۷

رستوران بین‌المللی مشهد

رستوران لیالی لبنان هم از دیگر رستوران‌های بین‌المللی پر طرفدار عربی و لبنانی است که شعبه هایی در خیابان های بهجت (نزدیک به حرم) و خیابان وکیل آباد دارد.

 

۴. غذای چینی در رستوران‌های بین‌المللی مشهد

اگر علاقه به سوشی و غذاهای چینی دارید باز هم می توانید در مشهد آن را پیدا کنید. رستوران لوکس فرنی با انواع غذاهای چینی از برنج، ماهی سالمون و جلبک با سس مخصوص از مهمانان پذیرایی می کند. این غذاها به امتحان کردن می ارزد. می توانید به انتخاب خودتان با چاپستیک(چوب های مخصوص خوردن غذاهای ژاپنی و چینی) یا با قاشق و چنگال غذایتان را میل کنید. ولی از ما می شنوید حالا که به یکی از رستوران‌های بین‌المللی چینی رفته اید سعی کنید غذا خوردن با چاپستیک را یاد بگیرید؛ خیلی کار سختی نیست. ضمن اینکه غذا خوردن با این نی های چوبی حس و حال دیگری دارد و شما را با طبیعت پیوند می زند.

آدرس: بلوار سجاد، پاساژ ایران زمین، طبقه ۲- تلفن رزرو: ۳۷۶۷۶۷۲۲

در ضمن در رستوران‌های بین‌المللی گاچ و سایر رستوران های مشهد هم می توانید غذای چینی سفارش بدهید.

رستوران بین‌المللی مشهد

۵.غذای ترکمنی در رستوران بین‌المللی مشهد

ترکمن ها طبق رسوم خود روی زمین و دور سفره ‌ای به نام ثاچاق غذا می‌ خورند. از غذاهای محلی این خطه می ‌توان به بولامه، بورک، اکمک، باسترمه و… اشاره کرد ولی معروف ترین و محبوب ترین غذای آن ها چک درمه است که شباهت زیادی به استانبولی پلو دارد. چکدرمه اصلی را مردم عزیز بندر ترکمن، گنبد، آق ‌قلا( که متاسفانه این روزها گرفتار سیل شده اند) و… می پزند. آن ها چکدیرمه یا چگدیرمه را در دیگی به نام قازان طبخ می کنند. مواد اولیه این غذا گوشت، برنج، پیاز و رب گوجه فرنگی است که ماهی و مرغ  را هم می ‌توان جایگزین گوشت قرمز کرد.

رستوران بین‌المللی مشهد

چند سالی است که در مشهد رستورانی ترکمنی به نام مارال افتتاح شده

که غذاهایی مثل چکدرمه، مانته، بورک، سمسا و فیچه را ارائه می کند. این غذاهای خوش رنگ و بوی محلی به شیوه ای بسیار زیبا دیزاین می شود و تجربه سیاه چادر ترکمن ها را در محیطی لوکس برایتان تداعی می کند.

رستوران ترکمنی مارال دو شعبه دارد و در آن ها می توان غذاهای محلی،

فست فود و فرنگی را سفارش داد. این رستوران ها همه روزه

از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب باز هستند. در ضمن امکان سفارش تلفنی

و اینترنتی هم وجود دارد ولی از ما می شنوید این غذا را در فضای خود رستوران نوش جان کنید.

آدرس شعبه ها:

خیابان وکیل آباد، بین وکیل آباد ۵۵ و ۵۷- تلفن: ۰۵۱۳۸۶۴۹۹۸۹

خیابان کوهسنگی، مقابل کوهسنگی ۸- تلفن: ۰۹۱۵۱۱۴۵۶۵۹-۰۵۱۳۸۴۴۹۵۷۵

 رستوران بین‌المللی مشهد

۶.غذای افغانی و قابلی در رستوران‌های بین‌المللی مشهد

قابُلی پلو یا کابُلی پلو در واقع غذای ترک تباران افغانستان است.

این غذا در بیشتر نقاط افغانستان،

مناطقی از آسیای مرکزی مثل پاکستان، ازبکستان و… غذای اصلی به شمار می رود.

در ایران عزیزمان نیز به عنوان غذای افغانی

محبوبیت پیدا کرده

و حتی نزد ترک های تبریز و آذربایجانی ها هم معروفیت دارد.

اما اگر به دنبال یکی از رستوران‌های بین‌المللی برای خوردن قابلی می گردید باید بگوییم که

مرکزش در خیابان گلشهر از مناطق حاشیه شهر مشهد است.

منطقه گلشهر که

سکنه افغانی قابل توجهی دارد میدان معروفی به نام «شلوغه بازار» دارد که اصل قابُلی را می توان آنجا پیدا کرد.

اگر به آن بازار رفتید رستوران های متعددی مثل هزاره گی، گل آقا، هانی و… را

می توانید سراغ بگیرید که قابلی هایشان حرف ندارد. علاوه بر قابلی، انواع کباب ها و غذاهای افغانی مثل کیچیری هم آنجا پیدا می شود. بهتر است به جای غذاهای تکراری این غذاها را هم امتحان کنید.

رستوران بین‌المللی مشهد

مواد لازم برای تهیه قابلی پلو عبارتند از برنج دانه بلند یا

به قول خودشان باریک، گوشت گوسفند، خلال پسته و بادام،

خلال پوست نارنج، خلال هویج فرنگی، کشمش پلویی،

شکر، هل و زعفران. اگر طرفدار غذاهای شیرین باشید

حتما تا الان دهانتان آب افتاده است.

اگر هم طرفدار غذاهای شیرین نیستید

باز هم حیف است که قابلی پلو با ماهیچه را از دست بدهید.

رستوران‌های بین‌المللی

photo by:Afife Khadangi

اگر شما هم رستورانی بین المللی را تجربه کرده اید که در لیست ما نبود یا نظری راجع به مطالب بالا داشتید با ما در میان بگذارید. مشتاقانه منتظر کامنت هایتان هستیم. در مشهد سفر و شکم گردی خوبی را  برایتان آرزو می کنیم.

این را هم بخوانید: رستوران های شاندیز مشهد

 

برای رزرو بلیط هواپیما، تور و هتل با شماره ۳۸۰۹۲ – ۰۵۱ تماس بگیرید.

 


عفیفه خدنگی | ۱۲ اردیبهشت ۹۸

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه