سوغات خور و بیابانک سوغات خور و بیابانک از تنوع زیادی برخوردار است. یک بخش… شنبه ۴ اسفند ۹۷

سوغات خور و بیابانک

سوغات خور و بیابانک از تنوع زیادی برخوردار است. یک بخش از سوغات خور خوراکی است. علاوه بر خرما و انواع شیره ها، داروهای گیاهی و… نیز در آنجا پر طرفدار است.قالیبافی، فرش دستباف و خیلی چیزهای دیگر ولی از همه مهم تر حصیربافی است. از زمانی که نخلستان ها در روستاهای خور و بیابانک وجود داشته حصیربافی هم شکل گرفته است. در هر منطقه ای که نخلستان های خرما وجود داشته چه مناطق جنوب کشور چه مناطق کویر مرکزی ایران حصیر بافی هم رونق داشته است. در ابتدا مردم این کار را برای نیازهای روزمره خود انجام می دادند. حصیر می توانست زیرانداز یا ظرفی باشد که در آن غذا می خوردند. با این همه این صنعت هیچ وقت حرفه اصلی مردم نبود و معمولا کشاورزان یا زنان خانه دار در ایام فراغت به آن مبادرت می کردند.

ادامه مطلب را در اراول دنبال کنید.

سوغات خور

حصیربافی در خور

حصیر بافی از قدیمی ترین صنایع دستی مردم خور و بیابانک بوده است و در واقع همیشه همچون کاری جنبی به شمار می رفته و بخشی از اوقات فراغت مردم کویر را پُر می کرده است. از آنجا که در این منطقه نخلستان های خرما فراوان بوده است مردم هم شغل اصلی و قدیمی شان کشاورزی بوده است. هنوز هم با اینکه از میزان کشاورزان سیار کاسته شده ولی کم وبیش این شغل رواج دارد؛ مردم در کنار فعالیت های زندگی به کشاورزی نیز مشغول اند. هنگاه عبور از محله های قدیمی شهر ها و روستاهای اطراف می توان نخلستان های زیادی را دید که شاخص اصلی این منطقه در کنار رمل ها و مناطق برهوت کویری است.بسیاری از مردم درکنار کوچه ها به حصیر بافی مشغول می شوند. آن ها در فصل زمستان معمولا صبح زود و در فصل تابستان عموما عصر ها در داخل منزل یا کوچه محله های خود دور هم جمع می شو.ند و در کنار حرف و صحبت های خودمانی به حصیر بافی مشغول می شوند.

سوغات خور

مواد اولیه حصیربافی

برای فعالیت در حرفه و صنعت دستی حصیر بافی مواد اولیه لازم است. این مواد از درخت خرما به دست می آید: برگ درخت خرما به دو نوع «برگه» و «دلک» تقسیم می شود و از مهمترین مواد اولیه حصیربافی است. برگه یا برشک همان برگ های اطراف درخت خرما را می گیوند که عمر بیشتری دارند و دلکبرگ های میانی درخت است که تازه روییده اند و از ظرافت بیشتری برخودار هستند. «پیژ» رشته الیافی است که در اطراف تنه درخت و قسمتی که برگ ها می رویند رشد می کند. از این الیاف برای مصارف گوناگون استفاده می شود. طناب ضخیمی (ساز و و لیف) که در اصطلاح محلی به رسن معروف است از به هم تنیدن این رشته ها به دست آمده و همچنین برای بافت محصولی به نام پادری از این الیاف استفاده می شود.

سوغات خور

مراحل حصیربافی

انجام کار حصیر بافی مشتمل بر ۶ مرحله است که به ترتیب چیدن برگ ها، خیساندن ، جدا کردن پرهای برگ ها از شاخه ها، رنگ آمیزی، بافتن حصیر و مراحل تکمیلی است.

انواع محصولات حصیری

محصولات حصیری از تنوع نسبی برخوردارند و علت آن هم کاربردهای گوناگون آن هاست که همه در نوع خود بهترین نمونه به شمار می رفتند. در حال حاضر تولید بعضی از انواع این محصولات به کلی منسوخ شده ولی بعضی دیگر کم و بیش رواج دارد. پادری، کلاه، فرش حصیری، زنبیل، سبد، جارو، بادبزن، درب کوزه، کشکدان، ظروف کوچک حصیری دردار، جلدت و… از مهمترین این محصولات به شمار می روند. برای تولید محصولات ظریفی مانند کلاه و باد بزن در بیشتر مواقع تزئیناتی نیز به کار می رود که معمولاَ از پرهای رنگ شده استفاده می شود. علی رغم گسترش زندگی شهر نشینی و تولید و ورود محصولات مختلف، هنوز صنعت دستی حصیر بافی با همت مردان و زنان سخت کوش کویر به حیات خود ادامه می دهد.

سوغات خور

فرش دستباف

در خوروبیابانک صنایع دستی هم قدمتی طولانی دارد. قالی های دست بافت

آنجا در اکثر نقاط شهری و روستایی به ویژه شهرهای

خور، فرخی و جندق و بعضی روستاها بافته می شوند.

نقوش این قالی ها عموما لیلی و مجنون، لچک و ترنج، جنگلی،

افشان و قابی است که در سرتاسر کشور مشهور است.

علت شهرتش هم ثابت بودن رنگ آن به دلیل استفاده از رنگ های

طبیعی و زیبا، نقشه و طرح های مشتری پسند است.

با توجه به پیشینه تولید فرش دست بافت در سطح شهرستان خور و بیابانک، نیروی کار ماهر و فراوان در آنجا، امکان بومی کردن این هنر و… صنعتی رو به رشد به شمار می رود و می توان به صادرات آن فکر کرد.

سوغات خور

سایر سوغات خور

خرما، زعفران، پسته، داروهای گیاهی، لبنیات،

انار، پارچه های سنتی، نمک سنگ، گلیم ، کرباس ، پلاس و…

همگی از سوغات و صنایع دستی خور و بیابانک به شمار می ورد.

 

 

اراول: سفر، جاذبه، تجربه

برای رزرو پرواز، تور و هتل با شماره ۳۸۰۹۲ – ۰۵۱ تماس بگیرید.

 


نوشته و عکس ها از: عفیفه خدنگی | ۲ اسفند ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه