بازدید از موزه لوور پاریسلوور در سال ۲۰۱۸ به گزارش هفته نامه فرانسوی لوپوئن ،… سه شنبه ۷ اسفند ۹۷

بازدید از موزه لوور پاریسلوور در سال ۲۰۱۸

به گزارش هفته نامه فرانسوی لوپوئن ، سال گذشته بیش از ۱۰ میلیون نفر از موزه لوور بازدید کرده اند و این موضوع باعث شده آنجا به عنوان پر بازدیدترین موزه جهان شناخته شود. رقم بازدیدکنندگان از موزه لوور از ابتدای تاسیس تا امروز ابه بیش از ۱۰ میلیون نفر رسیده است. ادامه خبر را در مجله گردشگری اراول دنبال کنید.

******

برطبق مقاله ای در هفته نامه لوپوئن و بنا بر صحبت ژاک لوک مارتینز، رایزن فرهنگی ایران در کشور فرانسه،  مدیر موزه لوور چنین ادعایی را مطرح کرد:

«تعداد بازدیدکنندگان موزه لوور از آغاز تاسیس تاکنون برای اولین بار از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشته است».

برای آشنایی بیشتر با موزه لوور اینجا را کلیک کنید.

بر طبق آمار نشریه لوپوئن، تعداد بازدیدکنندگان موزه لوور در پاریس طی سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۱/۸ میلیون نفر بوده است. دومین موزه پر بازدید در این لیست، موزه ملی چین است که در همین سال حدود ۸ میلیون بازدیدکننده داشته است. مقام سوم از آنِ موزه مِتروپولیتن در نیویورک است که در سال ۲۰۱۸ ۳/۷ میلیون بازدیدکننده داشته است.

بررسی‌ های صورت گرفته نشان می دهد که تقریبا سه چهارم مراجعین به موزه لوور خارجی‌ ها به شمار می رفته اند ولی در میان ملیت‌ های مختلف که از موزه بازدید کرده‌ اند ، خودِ فرانسوی‌ ها با ۲۵ % کل بازدیدکنندگان را تشکیل می دهند. البته باید خاطر نشان کرد در این آمار هر ساله ۵۶۵ هزار دانش آموز نیز حضور دارند که برنامه بازدید از موزه را در برنامه های آموزشی خود دارند. پس از آن آمریکایی‌‌ ها حدود ۵/۱ میلیون نفر بازدیدکننده به موزه فرستاده اند که جایگاه دوم و چینی‌ ها در جایگاه سوم قرار دارند.

خوب است اشاره شود که کشور چین با داشتن ۱۲۹ میلیون توریست در دنیا، اولین کشور از لحاظ میزان گردشگر به شمار می رود. این توریست ها در سفر به اروپا اغلب به طبیعت و فرهنگ کشورهای مقصد علاقه‌ نشان می دهند.

بنا بر سخن مدیر موزه لوور، این رونق بعد از ۲ سال

وقفه و کاهشی ۳۰ درصدی در میان بازدیدکنندگان

اتفاق افتاده است. از  دلایل این رونق ، اِعمال بعضی

تغییرات مثل راه اندازی بخش چمدان داری برای توریست هاست.

تغییرات دیگری در بخش فروش بلیط، ایجاد بخش فروش بلیط

اینترنتی و پذیرش گروه‌ ها نیز به تازگی بر رونق موزه افزوده است.

این اقدامات هزینه‌ هایی برابر با ۶۰ میلیون یورو داشته که بخشی از آن ها از محل توافقات صورت گرفته برای تاسیس موزه لوور در ابوظبی در سال گذشته به دست آمده است.

به علاوه این گزارش نشان می‌ دهد که

بیش از ۵۰ % بازدیدکنندگان موزه زیر ۳۰ سال

بوده‌ اند و موزه لوور در نظر دارد تا درهای خود

را یک شب در ماه به طور رایگان به روی عموم

مردم و توریست ها بگشاید.

 


عفیفه خدنگی | ۶ اسفند ۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه