آدامس حاوی پلاستیک است! آدامس یکی از جویدنی‌های محبوب ایرانی است. آمارها نشان می‌دهد ایرانی‌ها… پنجشنبه ۲۷ تیر ۹۸

آدامس حاوی پلاستیک است!

آدامس یکی از جویدنی‌های محبوب ایرانی است. آمارها نشان می‌دهد ایرانی‌ها بیش از هر ملیتی در جهان به جویدن آدامس علاقه نشان می‌دهند. اما آیا تا به حال با خودتان فکر کردید که این جویدنیِ طعم‌دار و پرطرفدار از چه ماده‌ای تهیه می‌شود؟ در این مقاله قصد داریم کمی بیشتر درباره آدامس و ماده اولیه آن صحبت کنیم. پس با اراول همراه شوید.

آدامس از پلاستیک تهیه می شود

درباره تاریخچه آدامس و چند و چون پیدایشِ آن اطلاع دقیقی  در دست نیست اما این طور گفته می‌شود که اجداد ما صدها سال پیش به طور اتفاقی صمغ برخی درختان را خورده‌اند و متوجه خاصیت جویدنیِ آن شده‌اند و از همان زمان جویدن صمغ درختان به عادتی رایج در میان انسان‌ها تبدیل شده است.

حدود صد سال پیش یک مبتکر آمریکایی تصمیم گرفت که این صمغ‌های جویدنی را که عمدتا از درختان آکاسیا، صنوبر و بنه تهیه می‌شد با مقداری شکر و مواد طعم‌دهنده مخلوط کند. همان شد که آدامس‌های مدرن‌تر  با طعم‌های مختلف روانه بازار شد. اما از زمان اختراع پلاستیک در حدود ۵۰ سال پیش  تولیدکنندگان  برای تولید بیشتر و صرف هزینه کمتر، تصمیم گرفتند که از  پلیمرهای سنتزی که همان رزین‌ها یا پلاستیک‌ها هستند به عنوان ماده اولیه در تولید آدامس استفاده کنند و تولید آن را به میزان بسیار بالا و در رنگ ها و اشکال مختلف، افزایش دهند. این شد که پلاستیک به عنوان یک جویدنیِ محبوب مورد استقبال همه مردم جهان و به خصوص ایرانی‌ها قرار گرفت. بنابراین ماده پلاستیکی موجود در آدامس که خاصیت جویدنی دارد نوعی پلیمر است که کاملا مصنوعی ساخته می‌شود و هیچ ارتباطی با صمغ درختان ندارد.

ضرر و زیان‌های این جویدنیِ محبوب برای بدن:

پیشترها گفته می‌شد زمانی که آدامسی را می‌بلعیم بدن ما تا هفت سال نمی‌تواند آن را دفع کند اما امروز دانشمندان خلاف این تصور را دارند. دانشمندان معتقدند که اسید هیدروکلریک معده آدامسِ بلعیده شده را هضم می‌کند و باقیمانده آن توسط روده‌ها از بدن خارج می‌شود. فرایند هضم و دفع آدامس از بدن درست مانند فرایند هضم غذا است اما نکته‌ای که اهمیت دارد وجود اسانس‌ها و طعم دهنده‌های شیمیایی در ترکیبات آن است که پس از هضم جذب بدن می‌شود. علاوه بر اینکه برای شیرین کردن آن از شکر استفاده می‌شود و با هربار جویدن  مقدار زیادی شکر وارد بدن می‌گردد. حتی بعضی آدامس‌ها که حاوی کافئین هستند می‌توانند به اندازه یک فنجانِ قهوه، کافئین وارد بدن کنند. پس جویدن آدامس علی‌غرم اینکه حتی در صورت بلعیده شدن از بدن دفع می‌شود، چندان هم بی ضرر و زیان نیست.

آدامس از پلاستیک تهیه می شود

خب تا اینجا بحثِ جویدن آدامس‌های پلاستیکی و ضرر و زیان‌های ناشی از آن برای بدن مطرح بود اما مشکلات آدامس‌ها تنها به بدن ما محدود نمی‌شود. لابد می پرسید چطور! در این مورد باید بگویم که دورریز این آدامس‌های پلاستیکی و انداختن آن در معابر، خیابان‌ها و طبیعت  مشکلات بسیار زیادی به همراه دارد. از آنجا که ماده اصلی تولید آدامسها پلاستیک است و فرایند تجزیه پلاستیک فرایندی بسیار طولانی است، دور انداختن آن در طبیعت می‌تواند خطر آلودگی طبیعت و حتی بلعیده شدن توسط حیوانات را به دنبال داشته باشد. اگرچه ادعای خورده شدن دورریز آدامس توسط پرندگان و احتمال مرگ آنها رد شده اما باز هم نمی‌توان از آلودگی ناشی از آن چشم پوشی کرد.

از سویی پاک کردن دورریز آدامسها در معابر و خیابان‌ها هر ساله هزینه‌های

هنگفتی را به شهرداری‌های شهرهای بزرگ جهان مانند لندن تحمیل می‌کند

به طوری که در انگلستان انجمن‌ها و شوراهای محلی دست به دامان تولیدکنندگان

شده‌اند تا با تولید آدامس‌های تجزیه‌پذیر علاوه بر کاهش هزینه‌های

جمع آوری و نظافت معابر از بروز مشکلات احتمالی دورریزِ آدامس در طبیعت جلوگیری کنند.

آدامس از پلاستیک تهیه می شود

بهترین روش دفع پسماند آدامس:

بهترین کار به جای دور انداختن آدامس در طبیعت یا در خیابان این است

که آن را در تکه‌ای کاغذ یا دستمالِ کاغذی پیچانده و در سطل زباله بیاندازیم

تا همراه پسماندهای زباله سوزانده شود و یا در مراکز دفن زباله دفع شود.

البته در بعضی شهرهای بزرگ جهان مخازنی تعبیه شده که پسماندهای

آدامس را جمع‌آوری  و از آن در ساخت محصولات جدید استفاده می‌کنند که

با این روش دیگر نیازی به پیچاندن آن در دستمال کاغذی نیست

بلکه می‌توان آن را مستقیما در مخازن پسماندِ مخصوص به خود انداخت.

آدامس از پلاستیک تهیه می شود

جاذبه گردشگریِ آدامسی:

شاید دانستن این مطلب هم جالب باشد که  شهروندان سیاتل در

ایالت واشنگتن آمریکا از پسماندهای آدامسی‌شان یک دیوار آدامسی

درست کرده‌اند که حالا به یک جاذبه گردشگری چندش‌آور تبدیل شده است.

خب اگر علاقمندید درباره دیوار آدامسی بیشتر بدانید، مقاله “گردشگری آدامسی؛ جاذبه‌ای چندش‌آور” را دنبال کنید.

 


زهره خسروی – مجله اراول

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه