استقبال از مسیرهای هوشمند برای سفر مسافران خطوط هوایی در حال حاضر دو برابر بیشتر… پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷

استقبال از مسیرهای هوشمند برای سفر

مسافران خطوط هوایی در حال حاضر دو برابر بیشتر از سال ۲۰۱۷ از فناوری اتوماتیک و مسیرهای هوشمند برای کنترل گذرنامه استفاده می کنند. معمولا افراد هنگامی که به صورت اتوماتیک چک می شوند رضایت بیشتری از خود نشان می دهند. بر طبق گزارشی که SITA  Passenger IT Insights  در سال ۲۰۱۹ با حمایت «سازمان جهانی حمل و نقل هوایی» ارائه کرده در سال ۲۰۱۸، ۴۴ درصد از مسافران از کنترل خودکار گذرنامه استقبال کرده اند که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۷ جهشی ۲۱ درصدی داشته است. ادامه خبر را در اراول دنبال کنید.

مسیرهای هوشمند

گزارش سیتا تروال به بررسی این موضوع پرداخته که فن ‌آوری در هر گام از سفر چگونه به یک تجربه شخصی هموارتر کمک می‌ کند. در کنترل گذرنامه، مسافران هنگامی که از گیت های اسکن برای تایید هویت خود استفاده می‌ کردند، ۳/۸۵ درصد بیشتر راضی بودند، در حالی که هنگامی که از کنترل ‌های اشخاص عامل استفاده می کردند میزان رضایت کمتری داشتند.

فناوری بهتر از آدم ها است

ماتیس سرفونتن، رئیس SITA Travel، گفت: «یکی از یافته‌ های برجسته گزارش ما در سال ۲۰۱۹ این است که در هر بخش از سفر، هنگامی که مسافران از فن‌ آوری استفاده می‌ کنند، میزان رضایت بیشتری دارند. خطوط هوایی و فرودگاه ‌ها می‌توانند سود سرمایه‌گذاری‌ هایی که در فن‌آوری کرده اند بیش از پیش مشاهده کنند. در طول سال ‌های اخیر رزرو، چک کردن و پذیرش بار و به طور کل مسیرهای هوشمند به طور فزاینده ‌ای اتوماتیک شده و مسافران هم آن را می پسندند. جالب است که این گزارش نشان می ‌دهد در سال جاری نحوه معرفی کنترل های خودکار گذرنامه، با همکاری ادارات دولتی و مرزبانی، میزان رضایت مسافران را افزایش داده است.

گیت های خودکار استفاده ‌شده در پرواز موفقیت دیگری برای صنعت

و مسافران رقم زده است. آن‌ ها نه تنها پردازش مسافران را سرعت می ‌بخشند، بلکه از عملیات ‌هایی کارآمدتر و سریع‌تر حمایت می ‌کنند.

همچنین گزارش sita نشان می ‌دهد هنگامی که مسافران

مدارک خود را به کشتی منتقل می ‌کنند، میزان رضایتشان ۲/۲ % بیشتر است.

مسیرهای هوشمند در سرتاسر جهان

ماتیس سرفونتن افزود: «هم اکنون ما راه‌حل مسیرهای هوشمند را در فرودگاه ‌های سراسر جهان به راه انداخته ایم؛ از استرالیا گرفته تا آمریکا از ابزارهای بیومتری برای خودکار کردن سفر استفاده می‌ کنیم. هیئت منصفه دریافته اند که مسافران مشتاق استفاده از فرآیند خودکار خدمات خودکار هستند، زمانی که به آنها حق انتخاب داده می‌شود، بیش از ۹۰ % از مسافران به طور معمول شیوه های خودکار را انتخاب می کنند. رفتارها و اعمال بلندتر از کلمات صحبت می‌کنند».

موبایل از همه محبوب تر است

به نظر می ‌رسد در هنگام بررسی هویت مسافران، آن ها آماده استفاده از تکنولوژی به شیوه ‌های گوناگون هستند. sita گزارش می ‌دهد که ۵۹ درصد «بسیار مایلند» از تلفن ‌های همراه خود برای تایید هویت در طول سفر استفاده کنند.

در حال حاضر احراز هویت با کمک موبایل به طور گسترده

در دسترس نیست ولی ۹ نفر از هر۱۰ مسافر به طور بالقوه از

این خدمات استقبال می ‌کنند. خطوط هوایی و فرودگاه ‌ها می‌توانند

در هنگام انتقال به خدمات تلفن همراه برای شناسایی کارت مطمئن باشند.

مسافران به دنبال این هستند که سفر خود را تا جایی که ممکن است

آسان کنند و موبایل در راس فن‌آوری ‌هایی است که مردم می‌خواهند استفاده کنند.

یافته‌های گزارش sita براساس نظرسنجی هایی

است که از مسافران ۲۰ کشور جهان در سراسر آمریکا،

آسیا، اروپا، خاور میانه و آفریقا صورت گرفته است.

این جامعه آماری بیش از ۷۰ درصد از ترافیک مسافران

جهانی را تشکیل می‌دهند و مسیرهای هوشمند را تایید کرده است.

 


عفیفه خدنگی | ۸ اسفند ۹۷ | منبع: traveldailynews

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه