پیشنهاد سفر به ایران در نیویورک تایمز آیا ایران از بهترین مقاصد جهان برای گردشگری… جمعه ۱۰ اسفند ۹۷

پیشنهاد سفر به ایران در نیویورک تایمز

آیا ایران از بهترین مقاصد جهان برای گردشگری است؟ پاسخ این سوال چیست؟ نیویورک تایمز نوشته است «همه نشانه‌ ها حاکی از این است که باید به چنین سوالی جوابِ «بله» داد. روزنامه نیویروک تایمز آورده است: «ارزش سفر به ایران را می توان از حسی دریافت که کاشی های مساجد ایران به انسان می دهند؛ فراخوان نماز در سرتاسر کشور؛ عطر پیچیده در فضای بازارهای ادویه و فلافل های کنار جاده ‌ای. ایران هنوز هم مقصدی نسبتاً ناشناخته است و اکنون زمان مناسبی برای بازدید از آن است». ادامه گزارش را در اراول بخوانید.

******

نیویورک تایمز در حالی این گزارش را منتشر کرده است که ست که دونالد ترامپ در ماه مه سال ۲۰۱۷ آمریکا را از معامله هسته ‌ای ایران خارج کرد و تحریم ‌هایی علیه کشورمان به راه انداخت. با این همه گویی اهالی مطبوعات و علاقمندان به سفر نگاهی متفاوت به ایران داشته و دارند.

امسال قرار است به پیشنهاد نیویورک تایمز سباستین موداک، روزنامه نگار آمریکایی و ژورنالیستی موفق با سابقه و رزومه قابل توجه به ایران سفر کندد. او از قبل شهرهایی را که می خواهد ببیند و درباره اش گزارش تهیه کند مشخص کرده است.

موداک (Modak) در پاسخ به سوالی در مورد مقصد مورد نظر خود گفت: « من درباره همه چیز هیجان زده ام اما فکر می ‌کنم که ایران امتیاز بالایی در گزارش من کسب کند. در فهرست مقاصد گردشگری جهان، ایران بیش از همه از من دور بوده ام و تا به حال نتوانسته ام درباره آن شناختی پیدا بکنم. همیشه از میان ذره ‌بین عناوین ترسناک روزنامه ‌ها به آن نگاه می شود. من متوجه ‌شده‌ ام که اغلب فاصله زیادی بین تجربه زندگی روزمره مردم در کشورهای مختلف وجود دارد و ما آن را از طریق ژئوپلیتیک درک می‌کنیم. من برای هر چیزی که در انتظارم است آماده ام. باید کاملاً خرد شوم. خیلی هیجان زده ام که قرار است تجربه خود را با خوانندگان نیویورک‌ تایمز در میان بگذارم».

بسیاری از بازدیدکنندگان از ایران بر این باورند که رسانه ‌های غربی اغلب ایران را به صورتی منفی به تصویر می کشند. این گردشگران می گویند سوءتفاهمی گسترده در مورد ماهیت واقعی و امنیت این کشور در میان رسانه ها وجود دارد. متاسفانه بی ثباتی بعضی از همسایگان ایران منجر به لکه دار شدن نام این کشور شده است.

نقشه خطر سفر سال ۲۰۱۹ که سطح خطر

را در سراسر جهان نشان می ‌دهد، ایران را

در میان کشورهایی قرار می‌دهد که «ریسک ناچیز»

دارند، یعنی هم رده با انگلستان، دانمارک، سوییس،

نروژ و فنلاند است.

ایران صدها مکان تاریخی نظیر بازارها،

موزه‌ ها، مساجد، پل‌ ها، کلیساها، برج ‌ها و

ساختمان‌ ها را در بر می ‌گیرد که ۲۲ مورد آن در

فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌ است.

 


عفیفه خدنگی | ۹ اسفند ۹۷ | منبع: irantourismnews

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه

  1. این آقای موداک کی میخواد بیاد ایران؟؟

    • موبایل: ۰۹۰۲۳۱۳۹۸۰۹
  2. مدیر سایت

    سلام علی عزیز. در خصوص تاریخ سفرش اطلاع دقیقی منتشر نشده ولی اگر به این موضوع علاقه دارید بهتره یادداشت لونلی پلنت درباره او رو بخونید، احتمالا از اون طریق می تونید با اون ارتباط برقرار کنید. لینک یادداشت رو در اینجا براتون میزارم: https://www.nytimes.com/2019/01/09/travel/2019-52-places-traveler-sebastian-modak.html

    • موبایل: ۰۹۱۵۶۵۵۲۸۶۴