مقررات لغو روادید برای چینی‌ها اعلام شد بعد از تصویب لغو روادید برای چینی‌ها قرار… چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸

مقررات لغو روادید برای چینی‌ها اعلام شد

بعد از تصویب لغو روادید برای چینی‌ها قرار شده تا از ۲۵ تیرماه ۹۸ گردشگران چینی در هر بار سفر به ایران، به مدت ۱۵ روز اجازه اقامت بدون دریافت روادید داشته باشند. این مقررات که به صورت یک طرفه اعلام شده از هفته آینده در مبادی ورودی کشورمان اجرا خواهد شد.

ایسنا در گزارش خود اعلام کرده، هیات وزیران در ۵ تیرماه سال جاری طرح لغوِ یک‌طرفه‌ی رواید برای گردشگران چینی را تصویب کرده است. این پیشنهاد که به طور مشترک از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت امور خارجه مطرح شده شرایط بهره بردن از بازار بزرگ گردشگران چینی را برای ایرانی‌ها فراهم می‌سازد. به دنبال تصویب طرح یک طرفه لغو ویزا برای چینی‌ها، اسحاق جهانگیری – معاون اول رییس جمهور – این طرح را به کلیه نهادها، وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های مرتبط اعلام کرده است. این مقررات از ۲۵ تیرماه ۹۸ در تمامی مبادی ورودی کشور اجرا می‌شود. گردشگران چینی می‌توانند در هر نوبت سفر به ایران، ۱۵ روز اقامت داشته باشند.

به دنبال تصویب این مقررات و همزمان با استراتژی جدید اداره کل آموزش و مطالعات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مبنی بر برگزاری دوره‌های آموزشی برای فعالان و دست‌اندرکاران کسب و کارهای گردشگری، به نظر می‌رسد رویکرد فعالان این صنعت برای بهره‌بردن از این بازار کاملا آموزش – محور باشد و فعالان کسب و کارهای گردشگری خود را برای پذیرایی از گردشگران چینی آماده کنند.

تربیت نیروهای متخصص در زمینه خدمات هتلداری و پذیرایی،

تولید محتوای مرتبط با حوزه گردشگری به زبان چینی و بارگزاری

در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، تهیه توصیه‌نامه و راهنمای سفر شامل:

قوانین و مقررات، فهرست رستوران‌ها و جاذبه‌های گردشگری،

شماره  تلفن‌های ضروری، نقشه راهنما و دیگر اطلاعات کاربردی،

استخدام مترجمین زبان  چینی، تربیت راهنمایان گردشگری

و کارمندان مسلط به زبان چینی و بازاریابی و تبلیغات اصولی و تاثیرگزار

از مهمترین فعالیت‌هایی که است پس از تصویب این مقررات، فعالان صنعت گردشگری را درگیر خواهد ساخت.

 


مجله اراول

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 دیدگاه